Elon Musk açıkladı: Dogecoin ile satılacak ürünler yapacağız

Kripto paralara olan merakı bilinen ve bu anlamda 2021'in en çok konuşulan isimlerinden biri olan Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, Twitter'dan Dogecoin'le ilgili yeni projesini paylaştı. Ünlü işadamı, Tesla olarak Dogecoin ile satın alınabilecek ürünler ortaya koyacaklarını belirtti.

elon-musk-dogecoin

2021 boğa sezonuna tweet’leriyle damga vuran ve en çok atrtışılan isimlerden biri olan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, düşüş piyasasında Dogecoin’i “fırlatacak” bir tweet attı.

DOGE %30 arttı

Musk, 60 milyondan fazla takipçisinin olduğu hesabından, “Tesla, Doge ile satın alınabilecek bazı ürünler yapacak ve sistemin nasıl çalıştığını görecek” dedi. Musk’ın tweet’i binlerce RT ve FAV alırken, Dogecoin’de de %30’a varan bir yükseliş hareketi oldu.

Kripto para piyasasındaki düşüşle 0.15 dolar seviyesine kadar düşmüş olan fenomen coin, Musk’ın tweet’inin ardından 0.20 doların da üzerine çıkmayı başardı. En büyük kripto paralar sıralamasında da, tweet öncesinde 11. sırada bulunan Dogecoin, kısa sürede gelen artışla Terra’nın önüne geçti ve 10. sıraya yükseldi.

Dün ünlü TIME dergisi tarafından yılın kişisi seçilen Musk, dergiye verdiği röportajda Bitcoin’in değer saklama aracı olarak iyi bir varlık olduğunu ancak ödemeler konusunda Dogecoin’in, Bitcoin’in önünde olduğunu belirtmişti. Musk ayrıca, “para” konusunda kendisinin bilgisi kadar çok az insanın bilgi sahibi olduğunu düşündüğünü söylemişti.

Hatırlanacağı üzere Musk, Temmuz ayındaki The B Word etkinliğinde, Tesla’nın yanısıra SpaceX şirketinin de Bitcoin aldığını açıklamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl