Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Elon Musk açıkladı: Tesla, Bitcoin kabulüne devam edecek ancak bir şartla

elon musk

Kripto para konusunda Twitter’dan bir haftadır herhangi bir paylaşım yapmayan Tesla CEO’su Elon Musk, kısa süren sessizliğini bozdu.

Musk, bugün kripto para odaklı haber sitesi Cointelegraph’ın bir tweet’ine verdiği yanıtta, haberdeki açıklamaları yalanlayarak kendisinin piyasayı manipüle etmediğini savundu.

Geçtiğimiz günlerde Güney Afrikalı milyarder iş insanı Magda Wierzycka, Musk’ın Bitcoin fiyatını manipüle ettiğini ve buradan kazanç sağladığını öne sürmüştü. Musk ise bugünkü açıklamasında, “Bu doğru değil. Tesla, piyasa fiyatını etkilemeden Bitcoin’in kolay bir şekilde elden çıkarılabileceğini doğrulamak için varlıklarının sadece yüzde 10’unu sattı.” dedi.

Madencilerin yaklaşık %50’si temiz enerji kullanırsa BTC kabulüne devam

Musk’ın ifadelerinin daha önemli bölümü ise ikinci cümlesinde saklıydı:

“Madencilerin yaklaşık %50’sinin temiz enerji kullandığı teyit edildiğinde Tesla Bitcoin ile araç satışına devam edecek.”

Tesla, Bitcoin ile araç satışlarını, 13 Mayıs’ta askıya aldığını duyurmuştu. Gerekçenin ise “Bitcoin madenciliğinde özellikle kömür olmak üzere fosil yakıtların artan kullanımı” olduğu belirtilmişti. Bu kararın ardından Bitcoin fiyatı sert bir düşüş yaşamıştı. Devamında Musk, Bitcoin’i sık sık eleştirdiği tweet’ler de paylaşmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl