Elon Musk anketi Cathie Wood’a 4 milyon $’lık Tesla hissesi aldırdı

Geçtiğimiz günlerde Coinbase hisselerini dipten alan Cathie Wood şimdi de yüklü miktarda Tesla hissesi aldı. Wood'un sahibi olduğu ARK Invest'e bağlı fon 27 bin adetten fazla hisseyi bünyesine kattı.

Bitcoin destekçisi Cathie Wood’un şirketi ARK Invest, çeşitli fonları vasıtasıyla birçok ABD hissesini ucuz fiyattan toplamaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Coinbase ve Tesla hisselerini fonlarına ekleyen ARK Invest, bugün itibariyle yeni Tesla hisselerini portföyüne kattı.

Geçtiğimiz hafta Ark Autonomous Technology & Robotics ETF’ine 10 bin adet Tesla hissesi alan Wood, bugün de yine aynı yatırım fonuan 27 bin adetlik ekleme yaptı. Wood’un bu alımının toplam değeri 4.2 milyon dolar oldu.

Anket etkili olmuş olabilir

Bilindiği üzere Elon Musk, Pazar gecesi Twitter’daki 120 milyon takipçili hesabından şirket CEO’luğunu bırakıp bırakmama konusunda bir anket başlatmış ve anket sonucuna riayet edeceğini söylemişti.

Musk’ın anketi, %57’lik “Evet” oyuyla sona ererken, Tesla CEO’sundan konuyla ilgili ise henüz bir açıklama gelmiş değil.

Ancak Tesla yönetim kurulu ve hissedarlarının, şirketin son dönemdeki birçok “başarısızlığında” Musk’ın Twitter’a konsantre olmasının etkili olduğunu düşündükleri biliniyor. Bu kişiler Musk’ın Twitter’la ilgilenmeyi bırakıp Tesla’ya odaklanmasını talep ediyor.

Musk’ın anket başlatması ve anketin “Evet” ile sonuçlanmasının ardından ise Tesla hisseleri yükselişe geçmiş ve yeniden 150 doların üzerine çıkmıştı.

Wood’un geçen haftaki toplam kümülatif Tesla hisse alım adedi ise 111 bin 842 adet oldu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl