Elon Musk, Bill Gates’e çattı: İkiyüzlü biri…

Daha önce OpenAI şirketinin araştırmalarını 6 ay kadar durdurması teklifinde karşı karşıya gelen Elon Musk ile Bill Gates'in arası iyice bozulacak gibi duruyor. Gates'in son olarak "Bana kaba davrandı" dediği Musk, "O iki yüzkü ve kendinden bihaber…" ifadelerini kullandı.

elon musk

Dünyanın en zengin insanlarından olan Elon Musk ile Bill Gates arasındaki gerginlik büyüyor. Son olarak mart ayında Musk’ın “OpenAI araştırmaları 6 ay dursun” dediği ancak Gates’in karşı çıktığı olayda karşı karşıya gelen ikili yine atışmaya başladı.

Elon Musk: İki yüzlü…

Tesla CEO’su olan Elon Musk, Bill Gates’in verdiği bir röportajda kendisi için “Bana kaba davrandı” demesini sert şekilde eleştirdi. Twitter’dan konuyu uzun bir tweet’le yorumlayan Musk, şunları söyledi:

“Kamuoyunun anlaması için bunları yazıyorum. Tesla’nın zayıf olduğu bir dönemde hisselerde ‘short’ pozisyon açtı. Onun maksimum getiriyi elde etmesi için şirketin batması gerekiyordu. Bu pozisyonu da hala masada diye biliyorum. Buna bir açıklık getirmeli… Kendisinin sadece şov amaçlı yaptığı çevre çalışmalarına benim de bağış yapmamış isteyecek kadar kendisinden bihaber ve ikiyüzlü birdir”

Bill Gates, yapay zeka konusunda 2022’deki adımlarıyla bir anda öne geçen OpenAI şirketine verdiği destekle biliniyor. Musk ise ChatGPT’nin bazı tehlikeler içerdiğini ve bu nedenle araştırmaların yaklaşık 6 ay kadar durdurulmasını talep etmişti. Gates ise bu teklife net şekilde ret cevabı vermişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl