Elon Musk, Binance CEO’suna Dogecoin’i sordu, borsadan cevap geldi

Tesla CEO’su Elon Musk, Binance CEO’su Changpeng Zhao’ya, kendisine gelen şikayetlerden sonra Dogecoin müşterilerinin durumunu sordu.

Musk, Twitter’dan Zhao’yu etiketleyerek ilettiği mesajda, “Doge müşterilerinizle ilgili neler oluyor? Durum şaibeli görünüyor.” ifadelerini kullandı.

Binance, 11 Kasım’da DOGE çekim işlemlerini askıya almıştı. Karara gerekçe olarak ise Dogecoin’in çekim mekanizmasında bir problem tespit edildiği belirtilmiş, “Bu sorun çözülene kadar DOGE ağından yapılan çekim işlemlerini geçici olarak askıya almış bulunuyoruz. Binance, sorunu çözmek için DOGE proje ekibiyle de iletişim halindedir.” denilmişti. Ayrıca açıklamada, DOGE ağındaki çekim işlemlerinin durum düzeltilene kadar kapalı kalacağı kaydedilmişti. Sorunun çözülmesinin ay sonuna kadar sürebileceği de bildirilmişti.

Aradan geçen 12 günlük sürenin ardından Dogecoin ağı üzerinden işlemleri Binance’te hala askıda bulunuyor. Bu süre zarfında birçok kullanıcı Binance’ten DOGE’larını çekememelerinden dolayı yakındılar. Bazı kullanıcılar ise DOGE bakiyelerinin tamamen bloke edildiğini bildirdi.

Binance’ten Musk’ın sorusu üzerine açıklama

Musk’ın sorusu üzerine Binance’in resmi Twitter hesabından bir açıklama yayımlandı. Açıklamada, yaşanan problemin temel nedeninin son Dogecoin güncellemesi sırasında eski işlemlerin 1674 kullanıcıya yeniden gönderilmesine yol açan teknik bir sorun olduğu ifade edildi. Devamında, “DOGE için farklı bir teknik cüzdan kurulumumuz olması nedeniyle bu sorun Binance’te meydana geldi. Olay meydana geldiğinden bu yana DOGE Network’ten destek alıyoruz fakat cüzdanı tamamen yeniden oluşturmamız gerekiyor. Bu da bir hafta kadar sürebileceğini umduğumuz bir gecikmeye neden oluyor.” denildi.

Yapılan açıklamada, daha sonra Binance’in Twitter hesabından “Hayır, şaibeli bir durum yok. Sadece can sıkıcı ve düzeltmek için üzerinde çalışıyoruz. Ayrıntılar burada.” ifadeleriyle Elon Musk’a iletildi.

Musk da imalı bir yanıt verdi

Elon Musk da bu açıklama karşısında imalı bir biçimde şöyle yazdı:

“Binance’i kullanan DOGE sahipleri, kendilerinden kaynaklanmayan hatalardan kendilerini korumalıdır.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl