Elon Musk bu kez CZ’yi örnek gösterdi: Twitter’a bot tepkisi

Tesla CEO'su Elon Musk'tan bir kez daha Twitter bot'larından şikayet etti. Musk bu kez CZ'yi örnek gösterdi ve Binance CEO'sunun sahte hesaplarının kendi tweet'lerinin altına sürekli olarak kripto para reklamları yaptığını ekran görüntüsüyle gözler önüne serdi.

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter’a yeniden bot tepkisi gösterdi. Twitter’ı tamamen satın almaktan vazgeçmesinin en büyük nedeni olarak bot’ları gösteren Musk bu kararından ötürü sosyal medya şirketiyle de mahkemelik olmuştu.

Tweet’lerinin altı dolandırıcılarla doldu

Bilindiği üzere Musk özellikle 2021 yılının başlarında kripto paralarla ilgili tweet’ler atmaya başladı. Bu dönem önemli yükseliş hareketleri gelirken Musk’ın özellikle Bitcoin ve Dogecoin konusunda attığı tweet’ler birçokları için yükseliş ve düşüş emareleri sayıldı ve işlemler adeta Musk’ın tweet’lerine göre yapılmaya başlandı. Bu dönemde büyük bir kripto para takipçisi de toplayan Musk’ın tweet’lerinin altına ise bu kez de dolandırıcılar doluştu! Musk’ın ismini ve porifilini kullanan dolandırıcılar sayısız kişiden kripto para çalmayı başardılar.

“Bana yapılan yorumların %90’ı bot”

Uzun süredir bu konudaki şikayetlerini dile getiren Musk, dün de benzer bir tweet attı ve “Bana yazılan yorumların yüzde 90’ı bot” dedi. Musk Twitter’ı astın alım sürecinden çekilme nedeni olarak da, şirketin platform üzerindeki bot sayısını açık şekilde verememesini göstermişti.

Musk, bot’lardan şikayet ederken bir ekran görüntüsü de paylaştı. Burada ise Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun sahte hesaplarının olduğu görülüyor. CZ ise Musk’ın bu tepkisine gülerek karşılık verdi. Binance CEO’sunun yıllardır kullandığı profil resmini değiştirdiği görülürken bot ve sahte hesapların ise hala eski profil fotoğrafını kullanması da gözlerden kaçmadı. CZ konuyla ilgili de, “Yakında yeni fotoğrafa geçerler” dedi.

Musk 44 milyar dolar teklif ettiği Twitter alım sürecinden bot hesapların fazlalığını ve belirsiz sayısını sebep göstererek vazgeçmişti. Twitter ise Musk’ı bu hareketinden ötürü dava etmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl