Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Elon Musk: Bu yorumları görünce tüm paramla Doge almak istiyorum

dogecoin

Ünlü İngiliz podcast’çi Peter McCormack ile Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter’da sert bir tartışma yaşadı. McCormack’in  “Senin yaptığın trol’lük” sözlerine cevap veren Musk, “Bu tür berbat yorumlar, tüm paramı Doge’a yatırmak istememe sebep oluyor” dedi. 

Elon Musk, Twitter’da en çok konuşulan isimlerden biri olmaya devam ediyor. Tesla’nın Bitcoin ile araç satışını askıya alma kararının ardından büyük tepki alan Musk’ın Dogecoin konusunda ise sürekli pozitif yorumlar yapması özellikle Bitcoin savunucuları tarafından sert eleştiriler almaya devam ediyor. 

Musk’tan cevap gelince konu uzadı

Bu kişilerden biri olan ve hem tweet’leriyle hem de hem de yaptığı podcast’lerle Bitcoin’in olumlu yönlerini sürekli olarak anlatan İngiliz podcast’çi Peter McCormack, Twitter hesabından Elon Musk’a Bitcoin ve Dogecoin tepkisi gösterdi. McCormack’in tweet’ine ise Musk’tan cevap gelmesi adeta ortalığı karıştırdı. 

24 tweet’lik flood yazdı

McCormack tam 24 tweet’lik uzun bir flood yazdı ve Bitcoin’in Dogecoin’e göre nasıl çok daha sağlam bir kripto para olduğunu anlatıp, en büyük kripto paranın merkeziyetsizliği sayesinde devletlerin kontrolünden uzak kalabildiğini anlattı. Şu anda kendisinin El Salvador’da olduğunu belirten ve Bitcoin’in önemini, insanlara verdiği umuttan ötürü çok daha iyi anladığını yazan McCormack, “Sizin kişisel hedefleriniz, temiz enerji kaynakları, karbon emisyonlarının azaltılması ve Mars’ta ikinci ev yaratma gibi insanlık için iyi olan projelere odaklanmış gözüküyor. Bitcoin de insanlık için iyi bir projedir ve merkezi bankacılıktan insanları kurtarır” dedi. 

Musk’tan cevap…

Elon Musk ise McCormack’e tek bir tweet ile cevap verdi. Tesla CEO’su şu ifadeleri kullandı:

“Bu tür berbat yorumlar, tüm paramı Doge’a yatırmak istememe sebep oluyor”

“Saçmalamaya devam edebilirsin”

Bu tweet’in altına da cevap yazan McCormack, Musk’ı podcast’ine katılmaya davet etti ve “Neden podcast’ime katılmıyorsun? Bunları tartışırız. Sana Bitcoin’in gelişmekte olan ülkelere nasıl finansal özgürlük kazandırdığını anlatırım. Buna alternatif olarak sen de saçmalayabilir ve Doge hakkında tweet de atabilirsin” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl