Elon Musk dediğini yapıyor: CEO arayışları başladı

Pazartesi günü bir anket başlatan ve adeta Twitter CEO'luğunu bırakma eğilimini gösteren Elon Musk'ın sosyal medya devi için bir CEO arayışına girdiği belirtildi.

Elon Musk, Twitter’dan düzenlediği anket sonuçlarına riayet etmeye başladı. CEO’luğu bırakıp bırakmamayı Twitter kullanıcılarına soran Musk, çıkan “Evet, bırakmalı” sonucunun ardından şirket için CEO arayışına girdi. İddia ABD medyasının önemli kanallarından CNBC tarafından duyuruldu.

Habere göre Musk arayışlarına, ünlü Twitter anketinden de önce başladı.

Sürekli söylem değiştiriyor

Daha önce Twitter’la ilgili bir dava duruşmasında, Twitter CEO’luğunda uzun süre kalmayacağını açıklayan Musk, birkaç gün önce attığı tweet’te ise kendisinin yerine gelecek iyi bir CEO bulamadığını dile getirmişti. “Konu bir CEO bulup bulmamak değil, benden sonra Twitter’ı yaşatabilecek bir CEO bulmak…” diyen Musk, daha sonra ise 17 milyondan fazla kişinin katıldığı bir anket başlatmış ve CEO’luk görevini bırakıp bırakmama kararı kullanıcıların belirlemesini istemişti.

Çıkan “Evet” kararının ardından ise Musk’ın yeniden CEO arayışlarına başladığı belirtiliyor.

Daha önce Musk’ın bu konudaki söz ve adımlarına olumlu yanıt veren Tesla hisseleri ise bu kez aynı yükseliş hareketini yapmadı ve 146 dolar civarında fiyatlanmaya devam etti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl