Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Elon Musk, CİMER’e şikayet edildi

elon musk

Tesla CEO’su Elon Musk, tweet’leriyle kripto para piyasasını manipüle ettiği gerekçesiyle Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) şikayet edildi.

Şikayetin kim tarafından yapıldığı belli değilken başvuruda şu ifadeler yer aldı:

“SpaceX ve Tesla’nın sahibi Elon Musk’tan şikayetçiyim. Sürekli piyasayı manipüle ediyor. İnsanları zarara sokuyor. Sürekli Doge tweet’i atıyor. İnsanlar bu durumdan muzdarip. Sizlerden ricam SPK maddeleri gereğince Elon Musk’a para cezası kesilmesi. Arz ederim.”

Şikayete ayrıca “Elon MÜSK.jpg” adı ile bir görsel de eklendiği görülüyor.

Elon Musk, CİMER'e şikayet edildi
Elon Musk, CİMER’e şikayet edildi

Gece saatlerinde Elon Musk’ın paylaşımlarından sonra yerli yatırımcıların başını çektiği grup, #ReportElonMusk etiketiyle Twitter’da bir kampanya başlatmıştı. Kampanya kapsamında binlerce tweet atıldı.

Elon Musk’ın açıklamaları neydi?

Tesla CEO’su, dün Bitcoin’in son derece merkezi olduğunu ve bir avuç madencilik şirketi tarafından kontrol edildiğini yazmıştı. Ayrıca Tesla’nın Bitcoin’lerini satabileceğini ya da sattığını ima etmişti. Daha sonra Musk, bu son imasını bugün yaptığı bir başka açıklamayla düzeltti ve “Tesla hiç Bitcoin satmadı.” dedi.

Musk, Bitcoin’i eleştirmeye devam ederken Dogecoin’le ilgili de olumlu açıklamalar yapmayı sürdürdü. Tesla CEO’su, kendisi ve Bitcoin hakkında yapılan yorumlara karşı “Bu berbat yorumları görünce tüm paramla Doge almak istiyorum.” ifadesini kullandı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl