Elon Musk desteğini arkasına alan Dogecoin, Polkadot’u geçip ilk 10’a girdi

Bitcoin'in hafif toparlanmasıyla yüzde 3'ün üzerinde bir yükseliş gösteren Dogecoin (DOGE) en büyük kripto paralar listesinde Polkadot'u (DOT) geride bıraktı ve 10. sıraya yerleşti.

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın destek verdiği hatta Terra LUNA kaynaklı çöküşte satmadığı Dogecoin, ilk 10 en büyük kripto para arasına yeniden girdi. Dogecoin, Polkadot’u geride bıraktı.

Tüm düşüşlere rağmen…

Bitcoin başta olmak üzer ekripto para piyasasında yaşanan büyük düşüşten aslında Dogecoin de ciddi şekilde etkilendi ancak “meme coin” 7 milyar 800 milyon dolarlık piyasa değeriyle bu anlamda Polkadot’a 500 milyon dolarlık fark attı ve onun yerini aldı. Fiyatlardaki düşüşler beraber DOGE’un sosyal medya rakamları da düştü. Dogecoin’in sosyal medyadaki etiketlenmelerindeki düşüş Ağustos ayında %30 oldu. Sosyal medyadaki toplam etkileşimdeki düşüş ise %38 ile daha fazlaydı.

DOGE’daki ani yükselişin sebeplerinden biri son birkaç günde görülen hacim artışı olabilir. Fenomen coin’in işlem hacminin son günlerde 202 milyon dolardan 345 milyon dolara ulaştığı görülüyor.

Haberin yazıldığı dakikalarda Dogecoin 0.058 dolardan işlem görüyor. Meme coin geçen sene boğa sezonunda 0.74 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl