Elon Musk, 258 milyar dolarlık Dogecoin davasına bakan avukatını kaybetti

Dogecoin'e verdiği destekle bilinen ancak bazı DOGE yatırımcıları tarafından manipülasyonla suçlanan ve dava açılan Elon Musk, en önemli avukatlarından birini kaybetti.

Tesla, SpaceX ve Twitter’ın sahibi olan Elon Musk, en önemli avukatlarından biri olan Adam Gabor’u kaybetti. Gabor’un ayrılığı, Musk’ın 258 milyar dolarlık Dogecoin davasındaki mahkeme heyetine verdiği dilekçeyle ortaya çıktı.

Ünlü avukat yaklaşık bir senedir Dogecoin davası da dahil olmak üzere Musk ile ilgili birçok davaya katılmıştı.

Ayrılığın, Tesla’yı ve Musk’ı davada temsil edeceği belirtilen bir başka önemli avukat Allison Huebert’ın resmen açıklanmasından sonra gelmesi de dikkat çekiyor.

Musk geçtiğimiz sene attığı bir tweet’te “çok güçlü” bir avukatlık ve hukuk ekibi oluşturduğunu söylemişti. Gabor, bu açıklamadan birkaç hafta sonra Tesla ve Musk’ın ekibine katılmıştı.

Dogecoin iddialarını reddettiler

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta ABD medyasından New York Post’ta, Musk’ın, içlerinde milyonlarca dolarlık Dogecoin bulunan farklı birçok cüzdana sahip olduğu iddia edilmişti. Musk’ın önemli bir diğer avukatı Alex Shapiro ise iddiaları hemen reddetmiş ve konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmıştı.

Geçen sene haziran ayında bir ABD vatandaşı, Musk ile beraber onun iki şirketi olan Tesla ve SpaceX aleyhine toplu dava başlatmıştı. Musk’ın sosyal medya hesabını kullanarak Dogecoin fiyatını manipüle ettiği iddia edilen dava 258 milyar dolarlık mali faturasıyla da büyük ses getirmişti.

Twitter için de dava açılmıştı

Musk ve Twitter aleyhine ayrıca, şirket logosunun birkaç günlüğüne Dogecoin logosuna çevrilmesiyle ilgili de, manipülasyon davası açılmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl