Elon Musk ve Dogecoin davasında kılıçlar çekildi: “Bunlar kirli oyunlar”

Tesla ve X CEO'su olan Elon Musk için açılan 250 milyon dolarlık Dogecoin davasında, Musk'ın avukatları sürecin sürekli uzaması sebebiyle son suçlamaların geçersiz sayılması talebinde bulundular. Dogecoin yatırımcı tarafının avukatından ise "Bizi haksız yere suçlamaya ve taciz etmeye devam ediyorlar. Bunlar kirli oyunlar" cevabı geldi.

Tesla, SpaceX ve X CEO’su olan Elon Musk’ın avukatları, Pazartesi günü mahkeme heyetine verdikleri dilekçede sürecin “gereksiz şekilde” fazla uzadığını belirtti ve şikayetçi tarafın son iddialarının geçersiz sayılmasını talep ettiler.

Musk avukatı: Yeter artık

Yapılan şikayet dilekçe değişikliklerinden artık bıktıklarını belirten Musk’ın avukatı Alex Shapiro, “Artık yeter. Haziranda şikayet dilekçesi 3. kez değişti. Sürekli değişiyor. Ek suçlamalar geliyor. Bu tarz taktiklerden vazgeçmeliler” dedi.

“Temelsiz suçlamalarına devam ediyorlar”

Dogecoin şikayetçi grubunun avukatı olan Evan Spencer ise tam tersi Musk tarafını suçlamaya devam etti. Musk’ın sürekli “saçma sapan” Dogecoin tweet’leri attığını ve şikayet dilekçelerindeki değişiklikleri bu yüzden yaptıklarını belirten avukat şunları söyledi:

“Burada bilerek ve isteyerek bir piyasa manipülasyonu ve insider trading durumu vardır. Kendileri mart ayında da davanın düşürülmesini istediler ama hemen ardından Twitter’ın logosunu değiştirip, Dogecoin’e çevirdiler. Bunlar kirli oyunlar. Temelsiz suçlamalarına devam ediyorlar. Bana ve şikayetçilere karşı sürekli bir sataşma ve taciz söz konusu”

Musk’ın avukatı Spiro ise bu iddialara ise “Tweet atıp destek vermenin hiçbir kanunsuz yanı yoktur. Dogecoin satan dijital cüzdanların Musk ile bir bağlantısı kesinlikle yoktur” dedi.

Musk 2019’dan 2021 boğa sezonuna kadar varan uzun bir süreçte Bitcoin ve Dogecoin ile ilgili tweet’ler atmış ve piyasa üzerinde büyük etki sahibi olmuştu.

Musk’ın özellikle kendi şirketlerinin hisse senetleriyle ilgili tweet atması da SEC tarafından yasaklanmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl