Elon Musk’tan Dogecoin uyarısı: Büyük yatırım yapmayın

Uzun süredir Dogecoin destekçisi olan ve özellikle 2021 boğa sezonundan sonra desteğini iyice artıran Elon Musk bu kez uyardı.

Tesla, SpaceX ve Twitter CEO’su Elon Musk, Dogecoin konusunda yatırımcılara önemli bir uyarı yaptı. Kendisinin de Dogecoin’i sevdiğini belirten Musk, yatırımcıların ne olursa olsun bu coin’e büyük meblağlarda yatırım yapmamaları gerektiğini belirtti.

Wall Street Journal’ın “CEO Konseyi Zirvesi”nde çevrim içi olarak konuşan Musk, konu Dogecoin’e gelince bu kez övgü yerine uyarıda bulundu. Ünlü iş adamı, “Dogecoin’e büyük yatırımlar yapmayı kesinlikle tavsiye etmiyorum” dedi.

“Çok fazla köpeği olduğu için seviyorum”

Daha önce birçok kez bu meme token’ı öven Musk, DOGE sevgisini ise ilginç sözlerle aktardı ve “Dogecoin benim favori kripto param. Gerçekten esprili bir yanı var ve birçok da köpeği var” dedi.

Musk’ın bu sözlerinin ardından salondan kahkaha sesleri geldi.

Twitter ve şirketin işleyişi hakkında da konuşan Musk, sosyal medya platformuna son 6 ayda, 6 yılda yapılmış olandan fazla işlevsellik kazandırdıklarını söyledi.

Hatırlanacağı üzere Musk, nisan ayı başında Twitter logosunu platform üzerinde Dogecoin işaretiyle değiştirmişti. Yaklaşık 4 gün bu şekilde kalan logo daha sonra yeniden “mavi kuş”a çevrilmişti.

Ne Musk ne de Twitter yönetimi konuyla ilgili bir açıklama yapmıştı. Dogecoin fiyatının önemli oranda artması ve sonra düşmesinden ötürü şirketin bu hamlesi, manipülasyon tartışmalarına yol açmıştı.

Musk’ın Dogecoin Vakfı’yla da yakın çalışma ve iletişim içinde olduğu da biliniyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl