Elon Musk kendisi için yapılan token heykeline ilgi göstermedi

Elon Musk ile hiçbir bağı olmayan ve onun adına çıkarılan token'lardan olan EGT'nin yaratıcıları ünlü işadamı için dev bir heykel yaptırdılar. Tesla merkezinin önüne kadar getirilen 5.5 tonluk heykeli Musk görmezden geldi.

Elon Musk adına çıkarılan token’lardan birisi de “Elon Goat token” (EGT) olurken, kendilerini Musk’ın hayranları olarak tanımlayan bu kripto para girişimcileri Tesla ve SpaceX CEO’su için bir de dev heykel yaptırdılar.

Bir keçi vücudunun başında Elon Musk’ın yüzü yer alırken, 5.5 ton ve 9 metre uzunluğundaki heykel için tam 600 bin dolar harcandı.

Tesla merkezinin önüne getirdiler

Parçaları Arizona, Phoenix ve Kanada’da ayrı ayrı yapılan ve daha sonra birleşirilen heykel, Cumartesi günü ise Tesla’nın Teksas/Austin’deki merkezine getirildi. Elon Goat Token proje yöneticileri, sosyal medya hesaplarından bu gösteriyi sürekli olarak paylaşırken, Musk’tan ise bekledikleri ilgiyi göremediler.

Fiyat artması için yapılan hamle tutmadı

Token yaratıcılarının buradaki amacı tabii ki Elon GOAT (EGT) fiyatını, Musk’tan gelecek olan bir tweet ya da fiziksel bir karşılık sayesinde artırmaktı. 2022’nin henüz başında çıkan projenin yatırımcıları da Musk’ın tüm bu yapılanlara karşılık vermemesine tepki gösterdiler. Bazıları ise bunun aksine, Musk’ın Tesla merkezinin kapısının önünde yer alan heykele müdahale ettirmediğini ve heykelin orada kalmasına izin verdiği için bu projeyi kabul ettiğini iddia ettiler.

Bilindiği üzere İngilizce’de keçi anlamına gelen “goat” kelimesi aynı zamanda “Greatest of all time” yani “tüm zamanların en iyisi” tanımlamasının da baş harflerinden oluşuyor. Özellikle ABD kültüründe bir kişinin, bir konuda veya işte en iyi olduğunu vurgulamak için “goat” kelimesi kullanılıyor. İşte Musk için yapılan heykelin arkasında da, onun “en iyi” olduğunu vurgulama amacı yatıyor.

600 bin dolar masraf yapılan heykel aynı zamanda Tesla merkezine getirilmeden önce Austin şehrinin sokaklarında gezdirildi.

Elon Musk daha önce birçok kez yaptığı açıklamalarda Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin tuttuğunu açıklamıştı.

EGT son 24 saatte %40’tan fazla düşüş yaşadı ve şu anda 0,000501 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl