Elon Musk ve FTX CEO’sunun danışmanı arasındaki mesajlar ortaya çıktı

Tesla CEO’su Elon Musk’ın sosyal medya deviyle yaşadığı hukuki anlaşmazlığın ortasında yayınlanan bir takım özel mesajlara göre, FTX borsasının CEO’su Sam Bankman-Fried’in Twitter’ı satın almayı düşündüğü ortaya çıktı.

Business Insider’ın aktardığı bir dizi özel mesaja göre, Sam Bankman Fried’in üst düzey danışmanı Will MacAskill mart ayında Elon Musk’a, kripto milyarderinin Twitter’ı satın almakla “potansiyel olarak ilgilendiğini” yazdı.

Musk: Bankman-Fried’ın ne kadar parası var?

Musk ise verdiği cevapta Bloomberg Milyarderler Endeksine göre net değeri 9.44 milyar dolar olan Bankman-Fried’ın “bu kadar büyük miktarda bir parası olup olmadığını” sordu.

O sırada MacAskill, kripto milyarderinin 8 milyar ila 15 milyar dolar arasında bir katkıda bulunabileceğini söyledi.
Paylaşılan bilgilere göre, görüşmede MacAskill, iki milyarder arasında bir toplantı ayarlamaya çalıştı. SBF daha sonra nisan ayında Morgan Stanley’den Michael Grimes ile finansman konusunu görüştü.

Grimes, Musk’a 25 Nisan’da Bankman-Fried’ın 5 milyar dolara kadar taahhütte bulunabileceğini iletti.

“Blok zinciri tartışması yapmak istemiyorum”

Grimes ayrıca Musk’a attığı mesajda, “Onu seveceğinize inanıyorum. Sizin gibi ultra dahi ve iş bitirici bir kişi. MIT’den sonra FTX’i sıfırdan inşa etti. Bloomberg’in ardından Biden kampanyasına en çok bağışta bulunan ikinci isim.” ifadelerini kullandı.

Musk, Bankman-Fried ile “zahmetli bir blok zinciri tartışması yapmak” istemediğini söyleyerek anlaşmaya karşı ilgisiz olduğunu gösterdi.

Bu arada, Musk’ın Twitter anlaşması için sağladığı finansman 4 Mayıs’ta açıklandığında, ne Bankman-Fried’ın adı ne de şirketi FTX listede yer alıyordu.

Bankman-Fried ve MacAskill’in sözcüleri, yorum taleplerine henüz cevap vermedi.

Söz konusu mesajlar, Musk ile aralarında Oracle’ın kurucu ortağı Larry Ellison ve Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey’in de bulunduğu Silikon Vadisi’nin en güçlü oyuncuları arasında geçen konuşmalardan sansürlenmemiş bir şekilde ortaya çıktı. Mesajların, Twitter ve Elon Musk arasındaki mahkeme öncesi devam eden inceleme sürecinin bir parçası olduğu söylendi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl