Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Elon Musk, kullandığı kripto para cüzdanını yerden yere vurdu

elon musk

Son günlerin en çok konuşulan ismi Elon Musk yine Twitter’da kendini gösterdi. Profiline Bitcoin yazıp birkaç gün sonra silmesi, Dogecoin tweet’leri derken Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin alımı yaptığını açıklaması Musk’ı kısa süre içinde dünyanın en çok konuşulan isimlerinden biri haline getirdi.

Tesla’nın kurucusu ve dünyanın en zengin ismi olan Elon Musk, kripto paralara ilgisinin artmasının ardından cüzdan denemelerine de başladı ancak kullandığı bir uygulamayı Twitter’da adeta yerden yere vurdu. Cüzdan uygulamasının Musk’a verdiği cevap ise daha çok tepki çekti.

Musk’tan kripto para cüzdan uygulamasına: “Cüzdanınız berbat”

İndirdiği “Freewallet” uygulamasından memnun kalmayan Musk, 46 milyon takipçili sosyal medya hesabından “Cüzdanınız berbat” yazdı. Musk’ın uygulamayı beğenmeme sebebi ise aslında kripto para camiasının senelerdir bahsettiği bir konuydu; anahtar kelimeler…

“Bu tür cüzdanlar engellenmeli”

Bir sonraki tweet’inde de Freewallet’ın kullanıcılarına, onlara ait olması gereken anahtar kelimelerini vermediğini belirten Musk, “Size, sizin anahtar kelimelerinizi vermeyen bir kripto para cüzdanı ne pahasına olursa olsun engellenmelidir” yazdı.

Bilindiği üzere, kripto para evreninde tecrübeli kullanıcı ve yatırımcıların en çok kullandığı söz “Senin anahtar kelimelerin değilse, para da senin değildir” sözü…

Musk’ın talebine “Bize birkaç dakika ver” diye cevap verdiler

Uygulamanın resmi Twitter hesabından da Tesla’nın kurucusunun bu tepkisine kısa süre sonra cevap geldi. Freewallet hesabından Musk’a cevap olarak şu ifadeler kullanıldı:

“Merhaba Elon, uygulama şu an çevrim içi. Satın alma ve diğer borsa işlem entegrasyonları çalışıyor. 7/24 destek hizmetimiz var. Tüm kripto hizmet araçları içinde bizi denediğin için teşekkür ederiz. Yardımcı olabileceğimiz herhangi bir şey varsa bize ulaşabilirsiniz”

Elon Musk bu tweet’in altına da cevap yazdı ve “Lütfen hesabımın kilidini kaldırın” dedi.

Buna da cevap veren uygulamanın resmi hesabından, “Tabii ki bize birkaç dakika ver” yazıldı.

Bu cevabın üzerine de birçok Twitter kullanıcısı cüzdan uygulaması şirketine tepki gösterdiler.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl