‘Dogecoin babası’ Elon Musk, artık dünyanın en zengin insanı değil

Fransız moda kralı Bernard Arnault, Dogecoin'in en büyük destekçisi olan milyarder Elon Musk'ın servetinde düşüş yaşamasıyla dünyanın en zengin insanı unvanını geri aldı.

elon musk

Tesla CEO’su ve Twitter’ın yeni patronu Elon Musk, dünyanın en zengin isimleri sıralamasında Fransız moda kralı Bernard Arnault’nun gerisine düştü. Bugün itibariyle bu ikilinin serveti sırasıyla 184.7 milyar dolar ve 183.2 milyar dolar. Hint sanayici Gautam Adani 135 milyar dolarlık net servetiyle üçüncü sırada yer alıyor. Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’un serveti ise 111.9 milyar dolar. Aynı zamanda en sert kripto para eleştirmenlerinden biri olarak bilinen Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffett da 107 milyar dolarlık servetiyle ilk beşte yer alıyor.

Musk’ın serveti, yılbaşından bugüne kadar yüzde 57’lik bir düşüş gösteren Tesla hisselerinin kötü performansı nedeniyle ciddi bir darbe aldı.

Üçüncü çeyrek raporları Arnault’nun zenginliğine zenginlik kattı

Arnault, dünyanın en büyük lüks ürünlerinin yer aldığı şirket olan Louis Vuitton SE’nin CEO’su olarak görev yapıyor. LVMH, Christian Dior, Sephora, Louis Vuitton, Tiffany & Co, Marc Jacobs, Stella McCartney, Loewe, Kenzo ve diğerleri gibi önde gelen markaların sahibi. Grup, aynı zamanda saat üreticisi olan TAG Heuer’i de bünyesinde bulunduruyor. Fransız iş insanının serveti, LVMH’nin Kasım ayında beklenenden daha iyi gelen üçüncü çeyrek kazanç raporunun bir sonucu olarak da artış kaydetti.

Tahtına beş çocuğundan biri geçecek

Lüks ürünler Tesla otomobillerinin aksine güçlü talep görmeye devam ediyor. Louis Vuitton ve Dior, 2022’de organik büyüme kaydetti. Arnault, dünyanın en zengin insanı unvanını ilk olarak Mayıs 2021’de kazanmıştı. O dönemde Bezos ikinci, Musk ise üçüncü sıradaydı. Mart ayında 73 yaşına giren Fransız patron, onlarca yıldır lüks ürünler imparatorluğunun başında bulunuyor. Yaşlanan LVMH patronunun, tahtına beş çocuğundan hangisinin geçeceğine karar vermek zorunda kalacağı söyleniyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl