Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Elon Musk “MarsCoin” dedi, sözde Marscoin %500 arttı

Dünyanın en zengin ismi Elon Musk, bugün Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun bir tweet’ine yanıt verdi ve MarsCoin’den bahsetti.

Diyalog, Mansour Shahrokh ismindeki bir Twitter kullanıcısının dün Elon Musk’a bir “ElonCoin” geliştirmesini önermesiyle başladı. Musk, bu öneriye gerekli görürse yapacağını ifade ederek cevap verdi. Sonrasında diyaloga Binance CEO’su da dahil oldu ve böyle bir girişimin gerekli olduğunu ve isminin “MarsCoin” olabileceğini yazdı.

Musk, saatler sonra bu akşam verdiği yanıtta, “Kesinlikle bir MarsCoin olacak!” dedi.

Aslında “Marscoin” isminde pek bilinmeyen ve ‘işe yaramaz’ diye tabir edilebilecek kategoriye giren, işlem hacmi küçük bir kripto para vardı. Musk’ın kastettiği elbette bu değildi ancak tweet, 2013’te piyasaya sürülmüş olan bu kripto paranın ciddi bir artış yaşamasını sağladı. Tweet öncesinde 1800 satoshi’den işlem gören Marscoin, dakikalar içinde yaklaşık yüzde 500’lük bir artışla 10000 satoshi’ye çıktı.

 

Marscoin grafiği: MARS/BTC
Marscoin grafiği: MARS/BTC

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl