Elon Musk paylaşım yaptı, token fiyatı yüzde 5000 arttı

Twitter’ın sahibi ve Tesla CEO’su Elon Musk’ın bir tweet’iyle herhangi bir dijital varlığın fiyatının arttığı artık herkes tarafından biliniyor. Dogecoin ile ilgili bir şeyler yazması beklenen Elon Musk son olarak Milady Maker serisi NFT görseliyle tweet attı. Söz konusu tweet’ten sonra Milady Maker’dan esinlenerek oluşturulan ancak NFT serisiyle bir ilişkisi bulunmayan Milady Meme Coin’in (LADYS) fiyatı yüzde 5 binden fazla arttı.

Görselde “Meme diye bir şey yok. Seni seviyorum.” yazısı yer alıyordu. Tweet, bir saatten kısa bir süre içinde 4 milyondan fazla görüntülendi ve on binlerce etkileşim sağladı.

Tweet sadece Miladys NFT sahipleri ve Web3 alanındaki bireyler arasında bir coşku ve heyecan dalgası yaratmakla kalmadı, aynı zamanda varlıkların değerinde de önemli bir artışa neden oldu.

Bir gün önce 15 trilyon LADYS alındı

Zincir üstü takip platformu Lookonchain’in radarına ise dijital varlık piyasa yapıcı şirket DWF Labs takıldı. Platform yaptığı paylaşımda, “DWF Labs bir şeyler biliyor olabilir, 1 gün önce 13.53 ETH (25 bin dolar) 15 trilyon LADYS satın aldı.” dedi.

NFT Price Floor tarafından sağlanan verilere göre, LADYS token’ının fiyatı artarken Milady Maker NFT koleksiyonun ikincil piyasalardaki taban fiyatı da 3.75 ETH’den (6 bin 920 dolar) 5.25 ETH’ye (9 bin 700 dolar) ani bir yükselişe tanık oldu. Bu sıçrama, Musk’ın sosyal medya paylaşımlarının, genellikle internet ‘meme’leriyle ilişkilendirilen kripto para Dogecoin’in değerlemesi üzerinde yarattığı etkiyi çağrıştırdı.

NFT piyasası genelinde de artış var

Öte yandan OpenSea’ye göre, pazar genelinde satışlarda kayda değer bir artış oldu. Son bir saat içinde, koleksiyondan 600’den fazla NFT satıldı ve yaklaşık 3 bin 700 ETH’ye yani 6,9 milyon doları aşan bir değere ulaşıldı. Bu süre zarfında açık ara en çok satan proje oldu.

Bu arada Milady Maker tartışmalı bir proje olmuştu. Oluşturucusu Charlotte Fang’in geçen yıl ırkçı ve küfürlü tweet’ler paylaşan sahte bir Twitter hesabı işlettiğini kabul etmesinin ardından NFT fiyatları düşmüştü. Fang o dönemde ekipten istifa ettiğini söylemişti.

Miladys NFT’leri ayrıca son zamanlarda, SEC’nin kripto para üzerindeki incelemelerinin arttığı bir dönemde sosyal medyada Milady Maker sanat eserini kullanan bazı NFT trader’ları ve kripto endüstrisi profesyonelleri arasında bir “savaş zamanı” meme’i haline geldi.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl