Elon Musk ve kripto yöneticilerinden New York Times’a SBF tepkisi

ABD'de geleneksel medyanın ağır toplarından olan New York Times'ın Sam Bankman-Fried ile yaptığı röportaj ülkede ve kripto para dünyasında büyük ses getirdi. Kripto para endüstrisi yöneticileri ve Elon Musk'ın da dahil olduğu birçok kişi röportajı bir "SBF'yi aklama denemesi" olarak görüyor.

Elon Musk ve birçok kripto para yöneticisinden New York Times’ın SBF röportajına tepki geldi. Röportajın yumuşak bir dille yapılması, metinde hiçbir şekilde “dolandırıcılık, suç, çalma, arka kapı, hile” gibi kelimelerin geçmemesi, bunun bir “SBF’yi aklama ve iyi bir insan gibi gösterme” denemesi olduğu yönünde şüphelerin oluşmasına neden oldu.

Elon Musk: Sorulması gereken bir soru

Twitter’ı satın almasıyla yine manşetleri süsleyen Elon Musk ise yine Demokrat Parti’yi eleştiren tweet’lerle birlikte SBF bağlantısı kurmaya da devam etti. Musk, atılan bir tweet’teki “Demokrat Parti, para aklamak için SBF’yi kullandı mı? FTX, Dünya Ekonomik Forumu’nun web sitesinde sponsor olarak gözüküyordu, şimdi ise silinmiş” tweet’ine “Evet, sorulması gereken bir soru” dedi. Musk ayrıca diğer tweet’lerinde de New York Times ve Demokrat Parti ile dalga geçti.

SBF hala konuşmacı gözüküyor

Öte yandan SBF’nin hala New York Times’ın düzenlediği bir etkinlikte konuşmacı olarak gözükmesi de dikkat çekiyor. SBF’nin bu etkinliğe katılmayacağı kesin ancak New York Times’ın da onu reklamlarından kaldırmaması yine Twitter’da dalga konusu oldu. Etkinliğe BlackRock, Amazon gibi şirketlerin yöneticilerinin yanı sıra Bitcoin dostu olan New York Belediye Başkanı da katılacak. Bu olaylar yaşanmasaydı, SBF de bu konferansta konuşma yapacak, belki de regülasyonların öneminden bahsedecekti.

Kraken kurucusu Powell: Hikayeyi önemsizleştiriyorlar

Kısa süre önce CEO’luğu bırakan ancak yönetim kurulundaki görevini sürdüren Kraken borsası kurucularından Jesse Powell da yine New York Times’ı sert şekilde eleştirdi:

“Hikayeyi önemsizleştiriyorlar. Bu kişiler aynı zamanda FTX dolandırıcılığını bize reklamlarla tanıtan kişiler. Uzun zaman kullanıcıları güvenli borsalardan uzak tuttular. Bu tür adamlara soytarı demek bile kibarlık. Kendi görevlerine ihanet ediyorlar”

“10 milyar dolar çalan SBF’ye soramadılar”

Messari kurucusu olan Ryan Selkis de, NY Times’ın Coinbase CEO’su Brian Armstrong’a karşı çok daha sert sorular sorduğunu hatta onu “Politika konuşmamalıyız” dediği için sert şekilde eleştirdiğini yazıp, “Ama müşterilerinden 10 milyar dolar çalan SBF’ye bu soruları soramadılar” dedi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl