Elon Musk’a FTX CEO’su Bankman-Fried’dan destek

Kripto para borsası FTX’in milyarder CEO’su Sam Bankman-Fried, Forbes’un Iconoclast Zirvesi’nde Elon Musk’ın 44 milyar dolarlık Twitter satın alımıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bankman-Fried, kendisi bu girişime katılmamış olsa da Musk’ın sosyal medya firmasına yönelik planı konusunda iyimser olduğunu ifade etti.

“Musk, Twitter’da çok olumlu şeyler yapıyor”

Bankman-Fried, Musk’ın yönetimde olduğu bir hafta içinde, toplu işten çıkarmalar, mavi tikli hesaplardan 8 dolar ücretlendirme dahil platformda yaptığı kapsamlı değişikliklerle ilgili olarak “Bence yaptıklarının bir ton olumlu yanı var umarım Twitter’ı gerçekten canlandırır.” diye konuştu.

Milyarder CEO’nun, Musk finansman bulmaya çalışırken Twitter anlaşmasına katılmakla ilgilendiği daha önce mahkeme dosyalarında ortaya çıkmış ve Axios geçen ay iki milyarderin Bankman-Fried vazgeçmeden önce bir telefon görüşmesi yaptığını bildirmişti.

Bankman-Fried yaptığı açıklamada “Mahkeme belgelerinde gizemli bir şekilde bazı belgeler eksikti” diyerek Musk’tan Bankman-Fried’a gönderilen “Pardon, bu mesajı kim gönderiyor?” mesajını içeren dosyalara atıfta bulundu.

FTX kurucusu, Musk ve Twitter hakkında ayrıca, “Onun vizyonu için çok heyecanlıyım, bu vizyonla yönetmesi gereken kişi o” dedi.

Yazışmalar mahkeme belgelerinde ortaya çıkmıştı

Bilindiği üzere geçtiğimiz eylül ayı sonlarında, Elon Musk ile Twitter arasında geçen mahkeme savaşlarında Musk’ın bir dizi özel mesajları mahkeme belgelerine yansımıştı. Mesajlarda, Sam Bankman Fried’in üst düzey danışmanı Will MacAskill’in mart ayında Elon Musk’a, kripto milyarderinin Twitter’ı satın almakla “potansiyel olarak ilgilendiğini” yazdığı, Musk’ın ise “bu kadar büyük miktarda bir parası olup olmadığını” sorduğu ortaya çıkmıştı.

Musk, mesajlaşmalara göre daha sonrasında, Bankman-Fried ile “zahmetli bir blok zinciri tartışması yapmak” istemediğini söyleyerek anlaşmaya karşı ilgisiz olduğunu göstermişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl