Elon Musk: SBF’nin bağışladığı 1 milyar dolar nereye gitti?

Twitter, Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk bir kez daha FTX'in eski CEO'su Sam Bankman-Fried'i hedef aldı. Musk, Twitter hesabından SBF'nin Demokrat Parti'ye 1 milyar dolar üzerinde bağış yaptığını belirtip, "Bu para bir yerlere gitti ama nereye?" dedi.

Joe Biden’ın 2020’de başkan seçilmesi için yaklaşık 5 milyar dolarlık bağış yaptığı belirtilen FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried ile ilgili Elon Musk’tan yeni bir iddia geldi.

“1 milyar dolar nerede?”

Sağlık sektöründe yapay zeka hizmeti veren Science şirketinin CEO’su olan Will Manidis’in Twitter hesabından, “Ara seçimlerde SBF, 40 milyon dolarlık bağış yaptı ve bu sayede çaldığı 10 milyar dolar için hapis yatmadı” yazdığı tweet’ine cevap veren Musk şunları söyledi:

“40 milyon dolar sadece açıklanan rakam. Demokratlar’a seçimde verdiği gerçek destek muhtemelen 1 milyar doların üzerinde. Bu para bir yerlere gitti ama nereye gitti?”

Musk’ın ayrıca, SBF’nin yaptığı bağışlar nedeniyle hapse girmediği iddiasına da hiçbir şekilde itiraz etmemesi dikkat çekti.

20 milyar dolara kadar bağış yapacaktı!

Bilindiği üzere SBF, FTX’in çöküşünden aylar önce de Demokrat Parti’ye 2024 seçimleri için 1 milyar dolar ilâ 20 milyar dolar arasında bağış yapacağını da söylemişti. SBF’nin bu açıklaması özellikle finans medyasında büyük yankı uyandırmış ve şaşkınlık yaratmıştı. SBF’nin bağış aralığını neden bu kadar açık tuttuğu hakkında da birçok soru sorulmuştu.

Hatta SBF daha sonra yaptığı bir açıklamada da, 1 milyar dolarlık bağış için “Oldukça az bir bağış olur” yorumunu yapmıştı.

İflastan sonra birçok röportaj veren genç yöneticiye bu soru da sorulmuş ve SBF, “Ben aslında iki tarafa da bağış yaptım ancak medya bunun tek yönünü öne çıkardı” cevabını vermişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl