Elon Musk’tan WSJ’nin SBF haberine tepki: Ayak masajı yapıyorlar

Twitter'ın yeni sahibi Elon Musk'ın, FTX'in eski CEO'su Sam Bankman-Fried ve ona karşı olumlu haberler yapan medya kuruluşlarına olan tepkileri devam ediyor. Musk bu kez de Wall Street Journal için, "SBF'ye ayak masajı yapıyorlar" dedi.

ABD medyasının ağır toplarının FTX CEO’su SBF’ye açtığı koruma kalkanı kripto para topluluğundan tepki almaya devam ederken, Elon Musk gibi dünyanın tanıdığı isimler de açık açık bu politikayı eleştiriyor.

Kısa süre önce SBF için “Parasının olmadığını ve söylendiği kadar da akıllı biri olmadığını yarım saatte anlamıştım” diyen ELon Musk, bu kez de Wall Street Journal’a sert tepki gösterdi.

“SBF’nin bağış hayalleri suya düştü” dediler

Wall Street Journal dün yaptığı bir haberde SBF’yi servestini bağışlamak isteyen bir kişi olarak lanse etmiş ve “Bu hayaller ertelendi” yorumunu yapmıştı.

“Ayak masajı yapıyorlar”

Musk ise SBF hakkında yapılan bu habere bir kez daha tepki gösterdi ve “WSJ bi suçluya ayak masajı yapıyor” dedi. Birçok kişi FTX’in eski CEO’sunu yaşananların baş sorumlusu olarak görüyor ve SBF’nin yargılanması gerektiğini belirtiyor. Musk da aslında SBF’ye “suçlu” yakıştırmasını yaparak bu fikrini açıkça belli etmiş oldu.

Elon Musk dünkü bir açıklamasında da SBF’den Twitter için herhangi bir yatırım almadıklarını ve bu konuda çıkan haberlerin de tamamen yalan olduğunu söylemişti. Musk ayrıca dün yaptığı bir başka açıklamada, Twitter’da askıya alınmış olan hesapların af sürecinin de gelecek hafta başlayacağını belirtti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl