Elon Musk’tan FTX CEO’su için sert sözler

Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, FTX borsasının iflası ve CEO Sam Bankman-Fried hakkında ilginç sözler sarf etti. Katıldığı bir Twitter Spaces yayınında yaşananları yorumlayan Musk, SBF ile Twitter'ın satın alım sürecinde 3 milyar dolarlık destek vermek istediği konusunda konuştuğunu belirtti ve "Yarım saat konuştum ve adeta ne kadar b**tan bir adam olduğunu anlamaya başladım" dedi.

FTX’in iflası ve CEO Sam Banmna-Fried hakkındaki iddialar dünya kamuoyunu meşgul etmeye devam ederken, yaşananlarla ilgili ses getirecek bir yorum da Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’tan geldi.

“Sermayesi olmadığını anladım”

Twitter’da katıldığı bir Spaces yayınında konuşan Musk, kripto paraların geleceği olduğuna hala inandığını belirtti ve soğuk cüzdanların önemine değindi. FTX’in iflasını da yorumlayan Musk ,CEO SBF ile geçtiğimiz aylarda Twitter’ın satın alım sürecinde konuştuğunu söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“Aslında onun adını daha önce hiç duymamıştım. Daha sonra birçok kişi bana geldi ve onun çok parası olduğunu, ayrıca Twitter anlaşmasına da dahil olmak istediğini söyledi. Onunla daha sonra yarım saat konuştum. Salaklık ölçer makinem kırmızıya gelmeye, sonuna dayanmaya başlamıştı. ‘Bu adam b**tan bir adam’ diye düşünmeye başladım. İlk intibam bu şekilde oldu. Aslında yarım saatte anladım nasıl bir olduğunu… Büyük yatırım bankaları bile onun hakkında konuşuyordu. Herkes ona suyun üstünde yürüyen adam gibi davranıyordu. Sanki trilyonlarca doları varmış gibi… Ama bir şeylerin yanlış olduğunu anladım. Sermayesi olmadığını ve bana destek olamayacağını gördüm. Öngörüm bu şekilde oluştu”

“Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’i soğuk cüzdana alın”

Musk’ın aktıldığı Spaces yayını anlık olarak 60 bin kişiden fazla Twitter kullanıcısı dinlerken, Musk kripto paralar ve Twitteer’ın bu konudaki muhtemel projeleri hakkında da konuştu:

“Kripto paraların gelecekte hayatımızda olacağını düşünüyorum. Bitcoşn, Ethereum veya Dogecoin2den en azından birini alıp soğuk cüzdana atmak önemli. Yaşananlardan ders çıkarmalıyız. Twitter olarak şu anda bir kripto para cüzdanı projemiz yok ama olmayacağı anlamına gelmez. Şu anda temel olarak çözmemiz gereken başka problemler var”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl