Elon Musk’tan SBF haberine tepki: Tamamen yalan!

Twitter'ın yeni sahibi Elon Musk, Smeafor'un "Sam Bankman-Fried'in Twitter yatırımı var" haberine tepki gösterdi.

Elon Musk, Sam Bankman-Fried’in de yatırımı olan küresel haber ajansı Semafor’un “SBF, Twitter’a 100 milyon dolarlık yatırım yaptı” haberini yalanladı.

Twitter’dan yaptığı açıklamada haberin açıkça yalan olduğunu belirten Musk, “Daha önce de söylediğim gibi, ne ben ne de Twitter, SBF veya FTX’ten yatırım almadık, kabul etmedik” dedi.

Musk ayrıca SBF’nin Semafor yatırımcıları arasında olduğunu gösterdiği bir görsel de paylaşarak, “Gazetecilik etiğiniz çöp. SBF sizin yüzde kaçınıza sahip?” dedi.

Semafor, Bankman-Fried’in Musk ile yazıştığını iddia ettiği bazı konuşmaları yayımlamıştı. Musk, Semafor’u açıkça eleştirmiş, habere tepki göstermiş ve şirketin bu konuda belli çıkarları yönünde hareket ettiğini söylemişti.

Semafor’un haberinde, Musk’ın Twitter’ı alımından önce SBF’nin şirkette 100 milyon dolarlık hissesinin bulunduğu ve bu payı Musk’ın şirketinde de tutmak istediğine yönelik bir konuşma yayımlanmıştı.

Musk da konuyla ilgili açıklamasında, “SBF’nin daha önce halka arz olmuş bir şirket olan Twitter’da hissesi olabilir ancak özel bir şirket olarak, hayır. Böyle bir şey yok” demişti.

Semafor yayın yönetmeni ne demişti?

Semafor’un yayın yönetmeni olan Ben Smith, Elon Musk’ın ‘Neler oluyor Ben?’ tweet’ine cevap vermiş ve şunları söylemişti:

“Sen ve senin gibilerin yaptığına benzer şekilde biz de SBF’den yatırım aldık. Bunu her zmaan da açıkça söyledik”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl