Elon Musk SEC’ye bildirdi: Twitter için taahhüdü 33.5 milyara çıkardı

Twitter'ı satın alma konusunda, bot hesapların yüzdesi sebebiyle şu an için beklemede olan Elon Musk, ABD Menkul Kıymetler Borsası'na (SEC), şirketin satın alınması konusundaki taahhüdünü 33.5 milyar dolara çıkardığını bildirdi.

Elon Musk’tan Twitter’ı alma konusunda yeni bir hamle geldi. Ünlü CEO, satın alım konusundaki kişisel taahüdünü 33.5 milyar dolara çıkardı. Bu rakam, ay başından bu yana düşen Tesla hisselerinin getirdiği negatif farkı da karşılıyor. Musk yeni taahhüdüyle beraber ortaya 6.25 milyar dolarlık bir ek sermaye koymuş oldu.

Jack Dorsey ile de iletişim halinde

SEC’ye yapılan resmi bildirime göre Musk aynı zamanda, şu anda vârolan hisse sahipleriyle de iletişim halinde… Musk’ın, içinde Jack Dorsey’nin de bulunduğu hissedarlarla finansman sağlanmasına yardım edilmesi konusunda konuştuğu da belirtildi. Bilindiği üzere Jack Dorsey, dün verdiği kararla Twitter yönetim kurulundan da ayrıldı. Dorsey, Kasım ayında da CEO’luk görevini Parag Agrawal’a devretmişti.

Musk, kısa süre önce bot hesapların, toplam hesap sayısının yüzde kaçı olduğuyla ilgili daha net bilgi sağlanmadığı sürece satın alım sürecini tamamlamayacağını açıklamıştı.

Twitter hisseleri düşüyor

Musk’ın satış işlemlerini askıya aldığını belirtmesinden sonra düzenli bir düşüş sürecine giren Twitter hisseleri ise, Tesla CEO’sunun önerdiği 54 dolarlık fiyatın ciddi seviyede altında bulunuyor. Twitter hisseleri şu anda 37 dolardan işlem görüyor.

Musk’ın 44 milyar dolarlık teklifini Twitter yönetim kurulu kabul etmiş ve Musk’a, Binance başta olmak üzere kripto para odaklı birçok şirket de, satın alım sürecine ek gelir sağlayarak maddi destek olmuşlardı. Binance borsası da 500 milyon dolar taahhüt etmişti

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl