Elon Musk SEC’ye bildirdi: Twitter’a iptal için yeni mektup

Elon Musk, Twitter'ı satın alma konusundaki kararından vazgeçmesiyle alakalı olarak sosyal medya platformuna yeni sebepler sıralayan bir mektup gönderdi. Mektubun açıklanmasında kısa bir süre sonra ise Twitter, mektubun "geçersiz ve yanlışlarla dolu" olduğunu belirtti.

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter’a yeni bir mektup gönderdi ve satın alma kararından vazgeçmesiyle alakalı olarak yeni sebepler sıraladı. Musk son olarak 8 Temmuz’da Twitter’ın kendisi yanlış ve yanıltıcı bilgiler verdiğini belirten bir mektup göndermiş ve kararından vazgeçtiğini duyurmuştu.

Musk’ın Twitter’a gönderdiği ikinci mektubunun ise 8 Temmuz’daki mektubun geçersiz sayılması durumuna karşılık gönderildiği belirtildi. Bu bilgi de yine SEC’nin dosyasında yer aldı.

44 milyarlık satın alım artık mahkemede

Bilindiği üzere Musk, Twitter için 44 milyar dolarlık bir teklif sunmuş, ilk başta Twitter yönetimi bu teklife sıcak bakmasa da daha sonra kabul etmişti. Hisse başına 54.20 dolarlık olan bu tekliften daha sonra Musk çeşitli sebepler öne sürerek işi yokuşa sürmüştü. Twitter’ın kendisine bot hesap sayısındaki rakamları doğru şekilde iletmediğini iddia eden Musk en sonunda da şirketi almaktan vazgeçmişti. Twitter yönetim kurulu ise, Musk’ın hisse senetleri piyasalarındaki düşüşlerden dolayı 44 milyar dolarlık alımdan vazgeçtiğni ve bunun bir piyasa manipülasyonu olduğunu öne sürerek Musk’ı dava etmişti. Sürecin nasıl devam edeceğine ve Musk2ın şirketi satın alıp almaması gerektiğine artık mahkeme karar verecek.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl