Elon Musk kişisel servet kaybında dünya rekoru kırdı

Kripto para dünyasının 2021 yılı başından bu yana en çok konuştuğu isimlerin başında gelen Elon Musk, negatif yönden de olsa, yeni bir rekor kırdı ve tarihte en çok para kaybeden isim oldu. Musk, Kasım 2021'den, yani Bitcoin'in 69 bin dolar ile rekor kırdığı dönemden bu yana 182 milyar dolar kaybetti.

Tesla, SpaceX ile Twitter’ın sahibi ve CEO’su konumundaki Elon Musk, dünyanın en zengin insanı sıfatıyla, servet kaybında dünya tarihindeki herkesten daha fazla para kaybeden isim olarak rekor kırdı.

Forbes’un verdiği bilgiye göre Musk, Kasım 2021’den bu yana kaybettiği 182 milyar dolar ile Guinness rekorlar kitabına girmeye de hak kazandı. Forbes haberinde, kaybın 200 milyar doları da geçebileceği ve kesin kaybın bulunmasının imkansız olduğu da dile getirildi.

Bir önceki rekorun 4 katı!

Musk2tan önce bu rekora sahip olan kişi Softbank’ın CEO’su ve kurucusu olan Masayoshi Son’du. Son, 2000 yılındaki krizde 58.6 milyar dolar kaybetmişti.

Musk’ın 2021 Kasım’ındaki servetinin değeri yaklaşık 340 milyar dolardı.

“Twitter alımı etkiledi”

Guinness Dünya Rekorları’ndan yapılan açıklamaya göre de, Musk’ın büyük servet kaybında Twitter alımı da başrol oynuyor. Kurum, platformu “kutuplaştırıcı” yapısı nedeniyle Musk’ın Twitter alımı sırasında, büyük Tesla hisse satışları yapmak zorunda kaldığını ve bunun da servetinin önemli bölümünü erittiğini belirtti. Bugün 140 dolar civarında fiyatlanan Tesla hisseleri, Kasım 2021’de 700 doların üzerindeydi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl