Elon Musk sessizliğe büründü! Kimse bilmiyor

Tesla ve SpaceX'in hem sahibi hem de CEO'su konumundaki Elon Musk'ın bir haftadır hiçbir tweet atmaması, herhangi bir RT yapmaması ya da beğenide bulunmaması dikkat çekiyor. Twitter anlaşmasında da sona gelen Musk'ın sessizliğinin sebebi ise bilinmiyor.

Twitter’da kısa süre önce 100 milyon takipçi barajını geçen Elon Musk, 21 Haziran’dan bu yana tweet atmadı ve adeta sessizliğe büründü. Sosyal medyada en çok takip edilen ve hesabı görüntülenen isimlerin başında gelen Musk’ın hangi sebeple tweet atmadığı ya da herhangi bir tweet’i en azından beğenmediği bilinmiyor.

Twitter hissedarlarının bir bölümü ona geçtiğimiz haftalarda dava açmış olsa da, şirket satışında sona gelindiği biliniyor. Dolayısıyla Twitter satışıyla ilgili bir sessizlik olması söz konusu değil.

Neredeyse her gün tweet atıyordu

Musk, Twitter’ı aktif şekilde kullanan bir kişiliğe sahip… Ünlü CEO, özellikle 2021 yılının başında kripto paralar konusunda attığı tweet’lerle bir döneme damga vurmuştu. Rakamlara göre Musk, 1 Mayıs’tan bu yana da her gün en az bir tweet attı.

Başarılı iş insanı, dönem dönem tweet’lerine ara veriyor ancak bu durum genelde birkaç günü aşmıyor. Örnek olarak 2020’de, oğlu X doğduğunda Musk, bir süre Twitter’da olmayacağını söylemiş ancak 4 gün sonra tweet’lerle geri dönmüştü. Musk, yaz aylarında tatilde olduğu zamanlarda da tweet’lerine ara verebiliyor. Takipçiler, dün 51. yaş gününü kutlayan Musk’ın bir süre sosyal medyadan uzaklaşmış olabileceğini düşünüyor ancak bu durum, 1 haftalık sessizliğe de net bir cevap vermiyor.

Bazıları, Musk’ın Twitter’ın bot istatistikleri üzerine yoğunlaştığını bu yüzden sosyal medyaya bakamadığını iddia etse de, aslında bu seçenek de, anlık olarak bakılabilen ve kolay ulaşılabilen Twitter gibi bir uygulama için geçerli bir sebep olarak görünmüyor.

Ünlü işadamına 2 hafta önce Dogecoin ile ilgili attığı tweet’ler sebebiyle 258 milyar dolarlık bir dava açılmış ve Musk, manipülasyon yapmakla suçlanmıştı.

Cinsiyet değiştiren oğlu, “Onunla bağım olsun istemiyorum” demişti

Musk’ın cinsiyet değiştiren oğlu Xavier Musk da geçtiğimiz hafta, isim değişikliği için de başvurduğunu ve Elon Musk ile hiçbir şekilde bir bağının olmasını istemediğini açıklamıştı. Xavier Musk, bundan sonra kadın olarak anılmak istediğini, isim değişikliğine gitme sebebinin de cinsiyet kimliği kazanmak olduğunu ayrıca bundan sonra da babasıyla birlikte yaşamak istemediğini dile getirmişti.

Musk son olarak ABD’de benzin fiyatlarının artışına vurgu yapan bir tweet atmış ve bir benzin istasyonundan fiyatları gösteren bir görsel paylaşmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl