Elon Musk tartışmasına Cumhurbaşkanı Erdoğan da el attı

Twitter'ı satın almasıyla birlikte şirkete birkaç gün içinde önemli müdahalelerde bulunan Elon Musk'ın "mavi tik" uygulamasıyla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan 8 dolarlık aylık ücret konusunda Musk ile görüşebileceğini belirtti ve "Belki biz farklı olabiliriz" dedi.

Aylardır tam bir karmaşaya dönen ve geçtiğimiz hafta Cuma günü sonlanan Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma hamlesi, sosyal medyaya bambaşka tartışmalar getirirken bu konuda yorum yapan kişilere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da eklendi.

AHaber ve ATV’nin ortak yayınında konuşan Erdoğan’a, Musk’ın aylık 8 dolarlık “mavi tik” hamlesi de soruldu. Musk ile uzun süredir görüşmediğini dile getiren Cumhurbaşkanı şu ifadeleri kullandı:

“Belki bizim için farklı bir durum olabilir. Bu konuda onunla bir diplomasi de yürütebiliriz”

Bilindiği üzere mavi tik’li kullanıcılar, ismi onaylanmış Twitter hesaplarında bulunuyor. Twitter birkaç senedir bu konuda uyguladığı politikalarla eleştiri alıyordu. Twitter üzerinde 100 milyondan fazla takipçisi olan Musk da uzun süredir, platform üzerindeki sahte hesapların kendi tweet’leri altına yazdıkları yorumlar üzerinden insanları kandırdığını ve dolandırıcılık faaliyetleri içine girdiğini dile getiriyordu.

Musk’ın 8 dolarlık aylık onaylı hesap uygulaması eleştiri aldığı kadar destek de görüyor. Musk, mavi tik’i olan kullanıcıların tweet’lerin altında öncelikli olacağını da belirtmişti. Uygulamanın özellikle bot ve sahte hesapların önüne geçmesi bekleniyor.

Musk, Twitter’ı 44 milyar dolar ya da bir başka deyişle hisse başına 54.2 dolara satın almış ve şirketin başına geçer geçmez de, anlaşmanın bir gereği olarak yönetim kurulunu feshetmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl