Elon Musk’ın tweet’i, DAO token’ında yüzde 138 yükseliş getirdi

2021 yılındaki boğa sezonunda Bitcoin ve Dogecoin hakkındaki tweet'leriyle fiyat hareketlerinde büyük etkisi olan Musk'ın bu sabah attığı bir tweet, DAO token'ı olan Cult DAO'nun kısa süre içerisinde %138'lik yükseliş yaşamasını sağladı.

Elon Musk attığı tweet’lerle kripto para piyasalarına bilerek ya da bilmeyerek etki etmeye devam ediyor. Tesla, Twitter ve SpaceX CEO’su bu sabah saatlerinde, “Cult / Culture” yazdığı bir tweet attı. Bu tweet’in ardından ise merkeziyetsiz bir girişim sermayesi platformu olan Cult DAO’nun kendi token’ı olan CULT %138’lik bir yükseliş kaydetti.

Musk’ın birçok paylaşımında olduğu gibi neden böyle bir tweet attığı bilinmiyor. Ancak daha önceki kripto paraları andıran paylaşımlarının da, buna benzer fiyat hareketlerine neden olduğu kesin…

CULT DAO da Musk’ın paylaşımının ardından 0.000004200’den 0.000010000 dolara yükseldi.

Manipülasyon suçlamaları geliyor

Özellikle geçtiğimiz haftalarda Twitter’ın logosunu Dogecoin ile değiştiren ve daha sonra yeniden “mavi kuş”a dönen Musk, manipülasyon iddialarının hedefine oturtulmuştu.

Musk özellikle 2021 yılında önce Bitcoin, sonra da Dogecoin ile ilgili attığı tweet’lerle kripto para piyasalarının yükselişinde büyük pay sahibiydi. Hatta mayıs 2021’de Bitcoin’in düşüşüyle sonuçlanan hareket de, yine Musk’ın BTC ile Tesla satışlarını askıya almasını tweet atmasıyla gelmişti. Tesla, hala Bitcoin ile araç satışını başlatmadı.

Dünyanın en zengin iş adamı konumundaki Musk’ın, Dogecoin ve vakfına verdiği destek de biliniyor. Tesla şirketi, geçtiğimiz sene elindeki Bitcoin’lerin büyük bölümünü elden çıkarırken, Dogecoin’leri ise satmamıştı.

Meme coin rallisi, Musk’ı tweet attırır mı?

Bilindiği üzere son dönemde ciddi bir “meme coin” piyasası oluşmaya başladı. Özellikle 2 haftalık süre içerisinde PEPE adlı token’ın yüzde 500’den fazla artması bu çılgınlığın yeniden başlayıp başlamayacağı tartışmalarına neden oluyor. Musk’ın bu konuda atacağı tweet’ler kripto para fiyatlarını direkt olarak etkileyebilir ancak bu konuda sık sık uyarı alan ünlü iş adamının eskisi gibi rahat tweet’ler atması da kolay görünmüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl