Elon Musk, Twitter’ı neden satın aldığını açıkladı

elon-musk (3)

Tesla CEO’su milyarder girişimci Elon Musk, Twitter hesabından Twitter’ı neden satın aldığıyla ilgili ayrıntılı bir açıklama yayımladı.

“Twitter’ı satın alma konusundaki motivasyonumu kişisel olarak sizlerle paylaşmak istedim. Twitter’ı neden satın aldığım ve reklamcılıkla ilgili ne düşündüğüm hakkında çoğu yanlış çıkan çok fazla spekülasyon yapıldı.” diyen Musk, ifadelerini şöyle sürdürdü:

“Para için değil, insanlık için”

“Twitter’ı satın almamın nedeni, geniş bir inanç yelpazesindeki insanların şiddete başvurmadan sağlıklı bir şekilde tartışabilecekleri ortak bir dijital kent meydanına sahip olmanın uygarlığın geleceği adına önemli olmasıdır. Şu anda sosyal medyada daha fazla nefret üretiminin yanı sıra toplumumuzun aşırı sol ve aşırı sağ yankı odaklarına bölünmesi konusunda büyük bir tehlike var. Geleneksel medyanın büyük bir bölümü, bitmek bilmeyen tıklama arayışında parayı getirenin bu olduğuna inandıkları için bu kutuplaşmış aşırı uçları körükledi ve besledi fakat bunu yaparken diyalog fırsatı ise kaybedildi. Bu nedenle Twitter’ı satın aldım. Kolay olacağı için yapmadım. Daha fazla para kazanmak için yapmadım. İnsanlığa yardım etmek için yaptım.”

“Başarısız da olabiliriz”

Musk, ortaya koydukları bu hedefe ulaşamayabileceklerini de kabul etti. Twitter’ın yeni patronu, “Tüm çabalarımıza rağmen bu hedefe ulaşmadaki başarısızlığın büyük bir olasılık olduğunu kabul ediyorum.” dedi. Musk, Twitter’ın herkes için özgür bir cehennem ortamı olamayacağını belirterek “Ülke kanunlarına bağlı kalmanın yanı sıra platformumuz herkese karşı sıcak ve hoşgörülü olmalı, her yaştan insanın, örneğin film izlemek veya oyun oynamak gibi, istedikleri deneyimi seçebilecekleri bir yer olmalı.” ifadelerini kullandı.

“Reklam doğru yapılırsa mutlu edebilir”

Son olarak “Reklamın doğru yapıldığında sizi memnun edebileceğine, eğlendirebileceğine ve bilgilendirebileceğine çok inanıyorum.” diyen Musk, Twitter’ın bunu sağlamak için mümkün olduğunca kullanıcının ihtiyaçlarıyla alakalı reklamlar göstermesi gerektiğini belirtti. Musk, “Alaka düzeyi düşük olan reklamlar, spam’dir fakat alaka düzeyi yüksek reklamlar aslında içeriğin kendisidir!” açıklamasını yaptı.

Musk, “Twitter, markanızı güçlendiren ve işletmenizi büyüten, dünyanın en saygın reklam platformu olmayı hedeflemektedir. Partnerimiz olan herkese teşekkür ederim. Birlikte harikulade bir şey inşa edelim.” dedi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl