Elon Musk anketi sonuçlandı: Twitter topluluğu “Bırak” diyor

Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk'ın Twitter'ı alması ünlü işadamının yükünü kat be kat artırırken, Musk'ın bu sabaha karşı başlattığı anket de sonuçlandı.

2021 boğa sezonuyla beraber tüm dünyanın daha fazla tanıdığı ve attığı tweet’lerle çok büyük etki yaratma gücüne sahip olan Elon Musk bir kez daha gündemi belirledi. Tesla, SpaceX ve Twitter CEO’su, sabaha karşı oluşturduğu anketle Twitter topluluğuna sosyal medya platformunun CEO’luğunu bırakıp bırakmaması gerektiğini sordu.

17 milyondan fazla oy geldi…

122 milyondan fazla takipçisi olan Musk’ın anketine 17 milyondan fazla katılımcı (17.379.819) cevap verirken, Musk anket sonucuna uyacağını ve ona göre hareket edeceğini belirtti. Katılımcıların %57.5’i Musk’ın CEO’luğu bırakması gerektiği yönünde oy kullanırken, %42,5 ise “Hayır” dedi. Anket tweet’i ayrıca 370 binden fazla RT ve 350 binden fazla beğeni aldı.

Tesla hisselerinde artış!

Dün akşam Katar’da oynanan Dünya Kupası finalini stadyumda Donald Trump’ın damadı Jared Kushner ile birlikte seyreden Musk, son dönemde özellikle Tesla hissedarları tarafından Twitter’a fazla zaman ayırdığı gerekçesiyle eleştiriliyordu. Musk’ın anketinin sonuçlanmasına yaklaşık bir saat kala artık sonuçların değişmeyeceği görülünce, Tesla’nın piyasa öncesi hisse fiyatlarında da artışlar görüldü. Hisseler %4 kadar değer kazandı. Şu anda 150 dolar civarında işlem gören hisseler, geçtiğimiz sene Kasım ayında 450 doların da üzerine çıkmıştı.

Musk, Twitter’ı satın almak için 44 milyar dolar harcamış ve bu meblağı toparlayabilmek için binlerce Tesla hissesi satmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl