Elon Musk Bitcoin gidişatını yorumladı: Başaracak

Tesla ve SpaceX CEO'su olmasının yanı sıra artık "Twitter'ın yeni sahibi" unvanı da bulunan Elon Musk, Bitcoin konusunda iyimserliğini koruyor.

Hafta sonu katıldığı bir Twitter Spaces konuşmasında, Twitter’ın alım sürecinde FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried’in de kendisine 3 milyar dolar önerdiğini ancak onunla yaptığı yarım saatlik konuşmada böyle bir parası olmadığını anladığını dile getiren Elon Musk, Bitcoin konusunda pozitif tavrını koruyor.

“Zor bir kış olacak”

Musk Twitter’da bir kullanıcının, “Geçen sene bu dönemde Bitcoin 69 bindi. Şimdi ise 16 binde… Seneye bugünlerde sizce nerede olacak?” sorusuna kısa bir cevap verdi ve “Bitcoin başaracak. Ancak bu kış zor geçebilir” dedi.

Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin vurgusu yapmıştı

Musk bu hafta sonu katıldığı Spaces yayınında SBF hakkında sert ve aşağılayıcı birçok söz sarf ederken, kripto paralar konusunda da ses getirecek yorumlarda bulunmuştu. Dünyanın en zengin işadamı, “Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’in en azından birini tutmak gelecek için iyi olabilir. Soğuk cüzdanların önemini de bugünlerde daha iyi anladık” demişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl