Elon Musk’tan mahkemeye Jack Dorsey talebi

Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, Ekim ayında başlayacak ve Twitter'ı alıp almaması konusunda son kararın verileceği mahkemeye Jack Dorsey'nin de katılmasını talep etti.

Twitter alım süreci büyük bir karmaşaya dönen ve mahkeme salonuna taşınan Elon Musk, özellikle merkeziyetsizlik konusunda benzer fikirlere sahip olduğu Jack Dorsey’nin de duruşmaya gelmesini talep etti. Davanın keşif süreci dosyaları kapanmasına rağmen iki taraf da, mahkemeye çağrılacak isim listelerine eklemeler yaparken, Musk tarafının talep ettiği son isim ise Twitter CEO’luğundan Kasım ayında ayrılan ancak yönetim kurulu üyeliği devam eden Jack Dorsey oldu.

44 milyar dolarlık teklif vermişti

Hatırlanacağı üzere Elon Musk, Nisan ayında Twitter’ı alım talebini SEC’ye resmen bildirmişti. Musk’ın aynı zamanda Şubat ayından beri de Twitter hisselerini topladığı, yani satın aldığı ortaya çıkmıştı. Musk, şu an 43 dolar olan hisseler için, hisse başına 54 dolarlık bir teklif vermişti. Alım için toplam teklif ise 44 milyar dolara denk geliyordu.

Manipülasyonla suçlanmıştı

Twitter hissedarları ise önce sıcak bakmadıkları ve Musk’ın hisse alımına sınır getirdikleri kararlarından bir süre sonra dönmüş ve alım konusunda bir yol izlemişti. Ancak bu kez de Elon musk kararından vazgeçmiş ve platformdaki bot hesaplar konusunda adeta “işi yokuşa sürerek” alım konusunda isteksizliğini belirtmiş ve en sonunda da bu kararından tamamen vazgeçtiğini açıklamıştı.

Musk, bot hesaplarla ilgili Twitter’dan yeterli bilgi alamadığını iddia ederken, Twitter da onu manipülasyonla ve bot hesapları sebep göstererek alımdan vazgeçmekle suçlamıştı.

Ekim ayında başlayacak bu davanın sonucunda alımın gerçekleşip gerçekleşmemesi konusunda son karar verilecek.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl