Elon Musk açıkladı: Twitter’dan Bitcoin ve Ether fiyat endeksi

Elon Musk'ın satın almasıyla birçok tartışmanın göbeğinde yer alamaya başlayan Twitter'dan finansal açılım geldi. Platform, Bitcoin ve Ether'in yanı sıra birçok finansal ürünün fiyat endekslerini kullanıcılara sunmaya başladı.

Elon Musk’ın 44 milyar dolara satın aldığı Twitter, bünyesinde geliştirmeler yapmaya devam ediyor. Sosyal medya platformu son olarak, içinde Bitcoin ve Ether’in de olduğu birçok finansal ürünün fiyat endekslerini siteme ekledi.

Örnek olarak, Twitter’da arama motoruna “Bitcoin fiyatı” yazdığınızda karşınıza ilk olarak Bitcoin’in o anki fiyatı ve grafiği çıkıyor.

Konuyla ilgili açıklama hem ELon Musk hem de Twitter’ın iş dünyasıyla ilgilenen Twitter Business hesabından geldi. Musk attığı tweet’te, “Finansal Twitter’a gelecek birçok yeni geliştirmeden sadece bir tanesi… Twitter ekibinden iyi iş” dedi.

Geliştirilen bu yeni özellikte şu anda Bitcoin ve Ether dışında kripto para bulunmuyor. Ancak ilerleyen dönemde Dogecoin başta olmak üzere yeni fiyat endekslerinin eklenmesine de kesin gözüyle bakılıyor.

Arama motoruna “BTC, btc, Bitcoin” yazıldığında da yine fiyat endeksi kullanıcıların karşısına çıkıyor. Türkçe aramalarda sistemin çalışması, Twitter’ın entegrasyonu yerel dillerde de sağladığını gösteriyor.

Robinhood detayı…

Öte yandan endeks ekranında kullanıcıları, alım-satım işlem platformu Robinhood’a gönderen de bir link bağlantısı bulunuyor. Robinhood’un Twitter’ın bu özelliğine reklam vermesi dikkat çekerken şirketten konuyla ilgili bir açıklama ise yapılmamıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl