Elon Musk, Twitter’ın geleceğinde kripto paranın yerini açıkladı

Kısa süre önce sosyal medya devi Twitter’ı satın alan Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, Twitter'ın geleceğinde kriptonun oynayabileceği potansiyel rol hakkında konuştu.

IBC Group’un Kurucusu ve CEO’su Mario Nawfal’ın ev sahipliğinde düzenlenen bir Twitter Space yayını sırasında ünlü Bitcoin yatırımcısı Simon Dixon, Musk’a, Twitter’a Bitcoin ödemeleri için destek ekleme planının olup olmadığı soruldu.

“İnsanları evlerinden edebilirsiniz”

Musk konuya ilişkin yaptığı açıklamalarda, “Bence bu, parasal sistemin kontrolü olan sansürden bile daha güçlü. Eğer para sistemini ve işlemleri kontrol ederseniz, birilerini kelimenin tam anlamıyla açlıktan öldürebilir, evlerinden edebilirsiniz.” dedi.

Tesla CEO’su, para sistemini kimin kontrol ettiği ve işlemlere hangi kural ve düzenlemeleri getirecekleri konusunda çok dikkatli olmaları gerektiğini söylerken, “Görünüşe göre PayPal bu yoldan oldukça uzaklaşmış durumda… Bu da endişe verici.” ifadelerini kullandı.

“CBDC’ler hakkında bir şey bildiklerini sanmıyorum”

Musk, Merkez Bankası dijital para birimi olan CBDC’lere ilişkin sorulara ise, “Ne hakkında konuştuklarını bildiklerini sanmıyorum… Bazı planları var gibi görünüyor. Öncelikle, para birimlerinin büyük çoğunluğu zaten dijital. Tüm niyet ve amaçlar için, itibari para sistemi COBOL’un gerçekten eski bir versiyonunu kullanan bir grup farklı ana bilgisayardan ibaret. Bu biraz utanç verici.” şeklinde konuştu.

Milyarder isim ayrıca, insanların zaman içinde değer kazanacağını düşündükleri kripto paraları kullanacağını değer kazanmayanları ise kullanmayacaklarını da sözlerine ekledi.

“WeChat, Twitter’ın sahip olması gereken pek çok işlevi barındırıyor” diyen Musk’a göre, Twitter’ın hem itibari para hem de kripto para cinsinden ödemelere sahip olması, bunu insanların kullanımı için kolay ve basit hale getirmesi hiç de zor değil.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl