Elon Musk Twitter ofis girişlerini kapattı: Yüzlerce çalışan istifa etti

Elon Musk'ın Twitter'ı alım sürecindeki karmaşa, şirketin başına geçtikten sonra da devam ediyor. Yüzlerce çalışanın, Musk'ın sert ultimatomuna boyun eğmedikleri ve işi bıraktıkları belirtiliyor.

Twitter çalışanlarına dün adeta bir ultimatom mektubu gönderen ve “Yeni şartları kabul etmeyen gider” diyen Elon Musk’ın bu adımı ters tepti. ABD medyasında yer alan haberlere göre Musk’ın “Uzun saatler ve yoğun şekilde çalışmaya hazır olun” sözlerine karşın çalışanlar işi bırakmaya başladılar

Ofis girişleri kapatıldı

Tüm bu gelişmelerin yanında Twitter’ın San Francisco’daki merkez ofisinin girişleri de Pazartesi’ye kadar kapatıldı. Bunun sebebi ise henüz tam olarak bilinmiyor. Bazı medya organlarında bir sabotaj ihtimali üzerinde durulurken, bazı kaynaklar ise Musk’ın şu an için hiçbir çalışanın ofise girmesini istemediğini aktarıyor.

Birçok çalışanın hem Twitter hem de Slack üzerinden veda mesajları yayınladığı görülürken, Musk’ın Pazartesi ve sonrasında nasıl bir adım atacağı da belirsiz.

Musk, yeni şartları kabul etmeyen çalışanlara 3 aylık tazminat ödeneceğini belirtmişti. Şirkette çalışmaya devam etmek isteyen çalışanlar, dün ABD doğu yakası saatiyle akşam 5’e kadar gönderilen e-mail’deki “Evet” tuşuna basmak zorundaydılar. Bunu yapmayanlara işten ayrılma prosedürü uygulanmaya başlanacak.

Musk Twitter’ın yeni çalışma sistemine “Twitter 2.0” adını vermişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl