Elon Musk Twitter çalışanlarına ultimatom verdi: Ya ‘evet’ deyin ya gidin

Geçtiğimiz haftalarda Twitter'ı resmen satın alan ve gelir gelmez adeta bir işten çıkarma furyası başlatan Elon Musk, kalan çalışanlara ise şimdiden zor zamanlar yaşatmaya başladı.

Tesla ve SpaceX şirketlerine şimdi de Twitter’ı ekleyen Elon Musk sosyal medya devinin çalışanlarına bir ultimatom mektubu gönderdi. Çalışanlara dün gönderilen mektupta bundan sonra uzun çalışma saatlerine ve yoğun iş ortamına hazır olunması gerektiği ve kurallaara uymayan çalışanlarla yolların ayrılacağı belirtildi.

Musk, çalışanlara bugün akşam saat 5’e kadar (TSİ 24) konuyla ilgili kararlarını şirkete bildirmeleri için de süre verdi.
Musk’ın mektubunda “Anlaşma sağlanamayan çalışanlara 3 aylık tazminat ödenecektir” denildi.

Musk mektubuna “yol ayrımı” başlığını atarken şu ifadeleri kullandı:

“İleriye dönük olarak Twitter 2.0’ı kurarken bu yarışmacı dünyada aşırı şekilde çalışkan olmalıyız. Bu, uzun çalışma saatleriyle yoğun bir çalışma ortamı anlamına geliyor. Sadece olağanüstü şekilde çalışanalr sınıfı geçecek notu alabilecekler. Twitter artık mühendislik ile yürütülen bir şirket olacak. Tasarım ve ürün yönetimi de önemli alanlardan olacak ve raporlama bana yapılacak ancak iyi kod yazanlar ekibimizin çoğunluğunu oluşturacaklar. Eğer yeni Twitter’ın bir parçası olmak istiyorsanız evet’e tıklayın. Perşembe akşamı saat 5’e kadar evet’e tıklamayanlar 3 aylık tazminat alacaklar”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl