Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Elon Musk Twitter profil fotoğrafını BAYC görseline çevirdi: Apecoin’de artış

Dünyanın en büyük ve en etkili sosyal medya platformu olan Twitter'ı 44 milyar dolara satın alan Elon Musk, kişisel hesabının profil fotoğrafında yaptığı değişikle bu kez de NFT'lere ilgi duyduğu mesajını verdi. Musk, en çok ilgi çeken koleksiyonlardan olan Bored Ape Yacht Club'ın bazı NFT'lerini tek bir görsel halinde profil fotoğrafı yaptı. Ünlü işadamının bu hamlesi APEcoin'de ise %20'ye yakın bir yükseliş yaşanmasını sağladı.

Son dönemde Twitter’ı satın alma hamlesiyle dünyanın en çok konuşulan ismi haline gelen Elon Musk, geçen sene olduğu gibi yine Twitter hesabını çeşitli kripto para mesajları vermek için kullanmaya başladı. Daha önce birçok kez Bitcoin ve Dogecoin hakkında tweet’ler atan, hatta Bitcoin logosunu profil bilgilerine ekleyip kaldıran Musk, bu kez Bored Ape Yach Club görselini profil fotoğrafı yaptı.

NFT aldı mı, bilinmiyor

Musk’ın bu adımı, “Musk BAYC NFT’si mi aldı?” sorusunun sorulmasına sebep olsa da şu ana kadar bununla ilgili resmi bir açıklama bulunmuyor. Bilindiği üzere birçok ünlü son dönemde BAYC NFT’lerine yüzbinlerce doalrı çekinmeden verebiliyor. Yeni bir teknoloji olan kripto paraların teknolojisiyle pek fazla ilgilenmeyenler ise MoonPay gibi aracı şirketlerle bu tür NFT’leri alabiliyorlar. Örnek olarak dünyaca ünlü popstar Madonna bu isimlerden birisiydi ve ünlü sanatçı MoonPay vasıtasıya 564 bin dolara Bored Ape NFT’si almıştı.

ApeCoin (APE) yükseldi

BAYC NFT’lerinin yaratcısı olan Yuga Labs şirketinin kısa süre önce çıkardığı ve satışı vasıtasıyla 300 milyon dolardan fazla gelir elde ettiği ApeCoin (APE) ise Musk’ın hamlesinden sonra %20’ye yakın bir artış yaşadı ve 18 dolara yaklaştı. Çok kısa süreli olan bu yükseliş hareketi hemen sona erdi ve APE 15.7 dolara kadar indi ve eski seviyesine yaklaştı.

Twitter hesabını aktif şekilde kullanan Musk da, yine çok şey ifade etmeyen ancak etkileşim rekoru kıran bir tweet attı ve “Bilmiyorum, sanki değiştirilenbilir” diyerek NFT’lerin “değiştirilemez” doğasına bir atifta bulundu. Ancak Musk’ın bu tweet ile ne demek istediği tam olarak anlaşılamadı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl