Daha fazla iş isteyen Elon Musk, Twitter ofislerine uyku odaları yaptırıyor

Satın aldığı Twitter'da köklü değişiklikler yapan ve çalışanların yarısının işten ayrılmasına neden olan Elon Musk, Twitter 2.0 vizyonu yönünde şimdi de ofislere uyku odaları yaptırmaya başladı.

Geçtiğimiz ay, şirket çalışanlarını ultimatom veren ve “Ya ayrılın ya da yeni şartları kabul edin” diyen Elon Musk şimdi de Twitter ofislerine uyku odaları yaptırmaya başladı.

ABD medyasından Forbes’un haberine göre, Twitter’ın San Francisco’daki ofisinde dün işe giden çalışanlar uyku odalarında görece büyük yataklar, bitkiler, başucu lambaları, büyük ekranlar ve masalar gördüklerini dile getirdiler.

“Yapılan saygısızlık”

Forbes’a konuşan bir çalışan, şirketten bu konuda kendilerine bir bilgi verilmediğini söyledi. Çalışan ayrıca yapılanın saygısızlık olduğunu, bunun daha önceki uygulamalar gibi kendilerine sorulmadan, sadece uygulamaya geçilen işlerden biri olduğunu dile getirdi.

“Konforlu gözüküyorlar”

Forbes, Twitter çalışanının kimliğini gizli tutacağını açıklarken, şu an için binada kaç uyku odasının olduğu ise bilinmiyor. Ancak çalışan verdiği bilgide, her katta 4 ilâ 8 arasında uyku odasının yer alabileceğini belirtti.

Konuyla ilgili bilgi veren bir başka kaynak ise, odaların daha çok boş olan katlarda olduğunu söyledi. Çalışan ayrıca odaların bazılarındaki çöplerin dolu olduğunu dolayısıyla gece saatlerinde bazı çalışanların orada kalmış olmalarının yüksek ihtimal olduğunu belitti.

Tepkiler ve davalar gelmeye devam ediyor

Öte yandan Musk son olarak, Twitter’ın kıdemli çalışanları için vâr olan tazminat ve kıdem şartlarında da değişikliğe gitmişti. İşte şirketten ayrılan çalışanlar bu konuda haklarının yendiğini iddia ederek Twitter’a dava açtılar.

Sözleşme şartları değiştirilen, sözleşmeleri personel de dün Twitetr merkezinin önünde gösteri düzenledi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl