Elon Musk, Twitter’ı neden X yaptığını açıkladı

Elon Musk, aylar önce satın aldığı sosyal medya platformu Twitter’ı X olarak yeniden markalaştırma kararının gerekçelerini açıkladı. Musk, bu dönüşümün sadece bir isim değişikliğinden daha fazlasını kapsadığını ifade etti.

Milyarder girişimci, “Twitter, X Corp tarafından hem ifade özgürlüğünü sağlamak hem de ‘her şey’ uygulaması olan X’e hız kazandırmak için satın alındı. Bu basitçe bir şirketin kendini yeniden adlandırması değil, aynı amaca hizmet etmesi.” diye açıkladı.

“Kapsamlı iletişim ve finansal işlem özellikleri geliyor, Twitter ismi anlam ifade etmeyecek”

“Twitter” isminin sadece 140 karakterlik mesajların yayımlandığı bir uygulama olduğu zamanlarda anlamlı olduğunu söyleyen Musk, “Şimdi birkaç saatlik video da dahil olmak üzere neredeyse her şeyi yayınlayabilirsiniz. Önümüzdeki aylarda, kapsamlı iletişim ve tüm finansal işlemleri yönetme becerisini de ekleyeceğiz. Twitter ismi bu bağlamda bir anlam ifade etmiyor, bu yüzden kuşa veda etmeliyiz.” ifadelerini kullandı.

“Kullanımımız tüm zamanların en yüksek seviyesinde”

İş analistleri, bu hamleyi riskli bulurken Musk’ın platformda yaptığı değişiklikler şirketleri ürküttüğünden Twitter reklamverenleri elinde tutmakta da zorlanıyor.

Öte yandan Musk’ın kısa süre önce eski NBCUniversal reklam yöneticisi Linda Yaccarino’yu CEO olarak işe alması, reklamverenlerin güvenini tazelemeye yardımcı olacak bir hamle olarak görülüyor. Yaccarino, pazartesi günü personele gönderdiği mesajda isim değişikliğiyle ilgili olarak şunları söyledi;

“Kullanımımız tüm zamanların en yüksek seviyesinde. Ses, video, mesajlaşma, ödemeler, bankacılık alanlarında yeni deneyimlerle tüm topluluğumuzu memnun etmeye de devam edeceğiz. Ayrıca fikirler, ürünler, hizmetler ve fırsatlar için küresel bir pazar yeri yaratacağız.”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl