Elon Musk Twitter’ı almaktan her an vazgeçebilir: Spam hesap sorunu sürüyor

Mayıs ayında Twitter'ı satın alma sürecini askıya aldığını belirten Elon Musk'ın, bot/spam hesaplar konusunda Twitter'dan gelen verilerden ikna olmadığı ve alım hamlesinden her an vazgeçebileceği belirtildi.

Twitter, Elon Musk’ı bot hesaplar konusunda bir türlü ikna edemiyor. ABD medyasından Washington Post’un konuyla ilgili bilgi sahibi olduğunu belirttiği üç kişiye dayandırdığı haberine göre; Musk’ın ekibi Twitter’ın bot hesaplarla ilgili verdiği bilgilerin “doğrulanabilir olmadığını” düşünüyor.

“Twitter’ın gelecek potansiyeli hakkında fikir sahibi olmayı engelliyor”

Haberde taraflar arasındaki görüşmelerin son dönemde ciddi şekilde azaldığı, bunun sebebinin ise Twitter’ın kurumsal müşterilerine sattığı veriler hakkında Musk’ın ekibinin şüphelerinin bulunması gösterildi. Konu hakkında konuşan kaynaklar, Musk’ın ekibinin spam hesaplar hakkında vârolan şüpheler yüzünden Twitter’ın gelecek iş potansiyeli hakkında kesin bir öngörüye sahip olamadıklarını aktardılar.

“Sert bir adım gelebilir”

Washington Post’a konuşan 3 kaynaktan bir başkası ise, Musk tarafının spam hesap sayısındaki şüphelerin giderilememesi sebebiyle “sert bir adım” atabileceğini belirtti. Bu değişikliğin ne olacağı yönünde net bir fikri olmadığını aktaran kaynak, yine de bu adımın her an gelebileceğini söyledi.

Vazgeçme nedeni hisse fiyatlarındaki düşüş mü?

Öte yandan uzmanalr ise Twitter’ı satın almak istediği dönemde hisse başına 54 dolarlık bir teklif yapan Musk’ın o dönemden bu yana düşen fiyatlardan ötürü, aynı ücreti ödemek istemediği yorumunu da yapıyor. Hatırlanacağı üzere bazı Twitter hissedarları da, Musk’ın satın alım sürecini manipüle ettiği ve daha ucuz fiyattan satın alım prosedürünü tamamlama amacıyla bot hesap sebebini öne sürdüğünü iddia etmişlerdi. Bu hissedarlar Musk’a manipülasyon davası da açmışlardı. Twitter hisseleri son dönemde 40 doların altında işlem görüyor ve dünkü işlem gününü de 38 dolardan kapadı.

Twitter’dan Haziran ayında yapılan bir açıklamada ise Musk ile satın alım anlaşma şartlarına uygun olarak bilgi paylaşımına devam edileceği belirtilmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl