Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Elon Musk, Twitter’ın yönetim kuruluna girdi

Dün Twitter'ın %9.2'lik hissesini alarak şirketin en büyük hissedarı konumuna gelen ünlü işadamı Elon Musk'ın yönetim kuruluna alınacağı belirtildi. Musk da yaptığı açıklamada Twitter'da önemli geliştirmeler yapmak için CEO ve yönetim kuruluyla birlikte çalışmayı heyecanla beklediğini söyledi. Twitter'ın eski CEO'su Jack Dorsey de bu durumdan mutlu olduğunu dile getirdi.

elon-musk (3)

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) belgelerinde 14 Mart tarihi itibaryile Twitter’ın %9.2’lik hissesini aldığı dün ortaya çıkan Elon Musk, en büyük hissedar olarak Twitter yönetim kuruluna da giriyor.

Hisselerdeki yükseliş devam ediyor

Musk’ın şirket üzerinde ne kadar etkili olacağı dünden itibaren ciddi bir tartışma konusu olurken, dünkü %27’lik artışın ardından bu haberle birlikte yüzde 5’lik bir yükseliş daha geldi ve Twitter hisse fiyatı 52 doların da üzerine çıktı.

“Önemli geliştirmeler için çalışmayı heyecanla bekliyorum”

Gelişmenin ardından Musk’tan da bir yorum geldi. Tesla ve SpaceX CEO’su, Twitter CEO ve yönetim kuruluyla çalışmayı heyecanla beklediğini belirtti ve “önemli geliştirmeler” vurgusu yaparak da, ufukta ciddi değişimlerin yaşanacağının mesajını verdi:

“Twitter CEO’su ve yönetim kuruluyla beraber önemli geliştirmeler yapmak için çalışmayı heyecanla bekliyorum.”

Musk bir süredir Twitter’ın yayın politikasını eleştiriyordu. %9.2’lik hisse alımının dün resmen açıklanmasının ardından ise ünlü işadamı Twitter hesabından bu sabah, “Bir edit tuşu da olsun mu?” diye takipçilerine sorarak bu değişimin de mesajını vermişti.

CEO’dan da Musk mesajı

Kasım ayında Jack Dorsey’nin CEO’luk görevini beklenmedik bir şekilde bırakmasıyla onun yerine göreve gelen Parag Agrawal da yaptığı açıklama da, Musk ile son haftalarda yaptığı görüşmelerde, onun Twitter’a büyük değer katacağını gördüğünü söyledi.

Jack Dorsey’den de açıklama: Elon’un gelmesi mutlu etti

Bitcoin’e verdiği destekle bilinen ve şu anda şirketi Block ile yeni bir cüzdan projesi üzerinde çalışan eski CEO Jack Dorsey de attığı tweet’le Musk’ın göreve gelmesinden mutlu olduğunu belirtti:

“Elon’un Twitter yönetim kuruluna girmesi beni gerçekten mutlu etti. Dünyada olup bitenlere ve Twitter’ın buradaki rolüne gerçekten değer veriyor. Parag ve Elon, kalplerinin gösterdiği yönde giden insanlar ve gerçekten muhteşem bir ekip olacaklar.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl