Elon Musk X’ten sonra Dogecoin’i de ekledi

Twitter'ın logosunu "X" ile değiştireceğini belirten Elon Musk, bu sabah da bu kez profiline Dogecoin logosu ekledi.

Bir süre önce Twitter’ın kurumsal şirket adını “X Corp.” olarak değiştiren Elon Musk, dün de Twitter’da logo değişikliğine gidileceğini duyurmuştu. Musk, bu anlamda X’i yeni logo yapacağını açıklamıştı.

Musk, 2021 boğa sezonunda Bitcoin ve Dogecoin ile ilgili birçok tweet atmıştı. İşte dünyanın en zengin iş insanından o dönemleri hatırlatan bir hareket daha geldi. Musk, Twitter profilindeki konum bölümünde X yazan yere şimdi de Dogecoin logosu olan “D” harfini ekledi.

Musk’ın bu adımı Dogecoin’de kısa sürede %6’lık bir yükseliş getirdi.

Musk’ın X hamlesi, dün de, haziran ayında yaratılan X adındaki bir token’da çok büyük bir yükseliş getirmişti. Musk’ın dünkü açıklamalarının ardından birçok merkeziyetsiz borsada X temali onlarca token yaratılmıştı. Hatırlanacağı gibi Twitter’da nisan ayında, “mavi kuş” olarak bilinen logonun yerine Dogecoin görseli getirilmişti. Yaklaşık 4 gün süren bu değişiklik daha sonra sonlandırılmıştı. Bu süre içerisinde ise Dogecoin’de %30’dan fazla yükseliş yaşanmıştı.  Musk’a Twitter’ın logosunun değiştirilip, yerine Dogecoin görseli koyulmasından ötürü de dava açılmıştı.

Tesla ve SpaceX CEO’su, 2021 yılında da attığı birçok tweet ve açıklamalarıyla Bitcoin ve Dogecoin’de büyük yükselişler ve düşüşlerin sorumlusu olarak gösterilmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl