Elon Musk @X hesabını, sahibine danışmadan aldı

Twitter'ın adını X olarak değiştiren ve bambaşka bir platforma dönüştürmeyi planlayan Elon Musk, @X hesabını sahibinin isteği dışında aldı. Hesabın gerçek sahibi olan Amerikalı fotoğrafçı ise bunu beklediğini ve hesabın karşılığında hiçbir ödeme önerilmediğini söyledi.

Adını X olarak değiştiren ancak buna rağmen @X hesabına bile sahip olmayan Twitter, sonunda gücünü kullandı. Musk’ın şirketi @X hesabını, gerçek sahibi istemese de onun elinden aldı ve firma bünyesine geçirdi.

Konuyla ilgili birçok medya kurumuna konuşan hesabın eski sahibi olan Gene Hwang, bu adımı beklediğini söyledi:

“Bunun olabileceği konusunda zaten şüphelerim vardı. Bana şirket yönetimiyle bir görüşme ayarlayabileceklerini söylediler ama bir ödeme olmayacak. Fazla hayal kırıklığına uğramadım, bekliyordum”

Twitter ayrıca hesap sahibine onaylanmamış ya da aktif olmayan başka hesap isimleri de seçebileceğini belirtti. X hesabını 2007’den bu yana kullanan Hwang, kendisine bazı X ürünlerinin de önerildiğini söyledi.

Fotoğrafçı daha sonra ise “@x12345678998765” hesabını aldı ve “Sonu iyi olan her şey aslında iyidir” diye yeni hesabından bir tweet attı.

Bilindiği üzere Twitter kullanıcılarının kullanıcı adları üzerinde hiçbir yasal hakkı bulunmuyor ancak şirketin hizmet şartları, sadece ticari marka ihlalleri durumunda kişilerin hesaplarını kaldırabileceğini aktarıyor.

Elon musk geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada Twitter’ın X Corp tarafından hem ifade özgürlüğünü sağlamak hem de ‘her şey’ uygulaması olan X’e hız kazandırmak için satın alındığını söylemişti. Musk “Bu basitçe bir şirketin kendisini yeniden adlandırması değil, aynı amaca hizmet etmesi” demişti.

 

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl