Semafor’un X ve hisse senedi iddiasını Elon Musk reddetti

Dünyanın en zengin iş insanı olan Elon Musk'ın, Twitter'ı "Her şeyin platformu olan X"e çevirme planı çerçevesinde, hisse senedi işlemleri adımı atma kararı aldığı yönündeki haberlere Musk'tan yalanlama geldi.

Kısa süre önce Twitter’ın adını X’e çeviren Elon Musk ile ilgili Semafor’dan önemli bir iddia ortaya atıldı ancak Musk, çıkan haberleri yalanadı. Ancak Semafor’un haberi Reuters’dan CNN’e ve diğer büyük haber sitelerine kadar birçok yerde yayımlandı.

X platformunu “Her şeyin uygulaması” yapmak istediği bilinen ve özellikle uygulamaya ödeme sistemlerini de entegre etmek isteyen Musk’ın, bir veri şirketini satın alarak X’te bir uygulama içi hisse senedi alım satım platformu oluşturacağı belirtildi. Semafor hakkında kasım ayında attığı “Onların en büyük bağışçısı ve sahibi SBF” diye tweet de atan Musk, iddiaları şu an için reddetti.

Hatırlanacağı üzere Twitter, aralık ayında da Bitcoin ve Ether’in yanı sıra birçok finansal ürünün fiyat endekslerini kullanıcılara sunmaya başlamıştı.

Dogecoin’e verdiği destekle bilinen ve kişisel birikiminin yanı sıra Tesla ve SpaceX bilançolarında da Bitcoin tutan Musk, geçtiğimiz aylarda birkaç günlüğüne de olsa Twitter logosunu Dogecoin’e çevirmişti. Musk’a, hem Twitter’ı alım süreci hem de Dogecoin logosu adımıyla ilgili ABD’de davalar da açılmıştı. Ünlü iş insanı, Twitter’ın başına geçtikten sonra birçok kişinin de işine anında son vermişti.

 

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl