Elon Musk’ın Twitter kararı, bir token’a %3000’lik artış getirdi

Twitter’ın patronu Elon Musk, bugün sabah saatlerinde Twitter’da logo değişikliğine gidileceğini duyurdu. Musk, “Yakında Twitter markasına ve yavaş yavaş tüm kuşlara veda edeceğiz. Bu gece yeterince iyi bir X logosu paylaşılırsa yarın dünya çapında yayına alacağız.” ifadelerini kullandı.

Musk ayrıca bu marka değişikliğinin çok daha önce yapılması gerektiğini söyledi. Twitter’ın CEO’su, sesli sohbette “Bu uzun zaman önce yapılmalıydı.” dedi.

Twitter’ın mevcuttaki yasal şirket ismi X Corp. Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra Twitter Inc.’nin yerini X Corp. almıştı. “X” adı, 1999 yılında Musk tarafından kurulan çevrim içi bankacılık şirketi X.com’a kadar uzanıyor. X.com, 2001 yılında yeniden markalaşmaya gitmiş ve yeni isim PayPal olmuştu. Musk, 2017’de de Tesla ve SpaceX için X adında bir holding şirketi kurmayı düşünmüştü. Ünlü girişimci, aynı yıl, X.com alan adını PayPal’dan satın almıştı.

Aynı adı taşıyan meme token 30 kat arttı

Musk için X isminin öneminin büyük olduğu görülüyor. Twitter’ın logosu ve isminin muhtemelen X ile değiştirileceği haberi, kripto dünyasında da yankı buldu. Musk, X ismini tweet’ledikçe X adını taşıyan bir meme token yeni zirvelere ulaştı.

Söz konusu token, Musk’ın yalnızca “X” şeklinde bir gönderi paylaştığı 2 Haziran 2023’te oluşturulmuş görünüyor. İlk çıktığı dönemde, 0.23 dolar olan token, kısa sürede yakaladığı ilgiyi kaybederek neredeyse sıfırlanmıştı. Musk’ın X konusunu tekrar çok daha ciddi bir biçimde gündeme getirmesi, token’ın 1 günde %3000’den fazla artışla 0.427 dolara ulaşmasını sağladı. 24 saatlik işlem hacmi de 500 bin dolara dayandı.

Meme token’larda bu gibi fiyat hareketli son derece riskli olarak değerlendiriliyor. Hızla gündem olan ve çokça konuşulan bir konu hakkında oluşturulan token’lar, konu gündemden düştüğünde sıfırlanma noktasına kadar gelebiliyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl