Elon Musk’ın xAI açıklaması yapay zeka token’larında yükseliş getirdi

Son dönemde Mark Zuckerberg ile yapacağı kafes dövüşüyle manşetlerde yer alan Elon Musk, xAI adındaki yeni yapay zeka şirketini tanıttı. OpenAI ve Google gibi şirketlere rakip olarak gelen firmanın açıklanmasının ardından yapay zeka temalı kripto paralarda da önemli artışlar oldu.

Tesla, SpaceX ve Twitter CEO’su Elon Musk, yeni yapay zeka şirketi olan xAI’ı tanıttı. Birkaç ay önce de TruthGPT adındaki yapay zeka aracını tanıtan Musk ve ekibi yarın ise konuyla ilgili detaylı bilgilerin verileceği bir Twitter Spaces yayını yapacak.

Son Dakika | Ripple Davası Sonuçlandı! XRP Neden Yükseliyor?

xAI ekibi, yapay zeka alanında çalışmış olan tecrübeli birçok isimden oluşacak. Ekip içindeki kişilerin DeepMind, OpenAI, Google Research, Microsoft Research, Twitter ve Tesla gibi şirketlerde görev yaptıkları belirtildi.

Yapay zeka token’larında yükseliş

Elon Musk’ın ChatGPT’ye rakip geliştirilmesi konusunda son dönemde yaptığı atılımlar, yapay zeka temalı token’larda da önemli yükselişler getiriyordu. Dünkü açıklamanın ardından da SingularityNET (AGIX) yüzde 6, Fetch.ai (FET) ise yüzde 4’lük yükseliş yaşadı. BTO, GFT ve OCEAN gibi token’lardaki yükselişler ise daha sınırlı kaldı.

Bilindiği gibi Musk, özellikle ChatGPT ve ona destek olan Microsoft şirketini sert şekilde eleştirmiş ve bu anlamda gerçek bilginin elde edilmesi amacıyla TruthGPT platformunu başlatacağını da duyurmuştu. Musk’ın, bu duyurusunu yaptığı nisan ayında, çip üreticisi Nvidia şirketiyle de büyük bir anlaşma yaptığı ve binlerce GPU işlemci aldığı iddia edilmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl