Elon Musk’a Coinbase CEO’su Armstrong’dan destek

ABD'nin en büyük borsalarından biri olan Coinbase'in CEO'su Brian Armstrong da, Elon Musk'ın Twitter'ı tamamiyle satın almasını pozitif değerlendiren isimlerden oldu. Twitter'ın "tehlikeli bir yolda ilerlemekte olduğunu" belirten Armstrong, gelişmeyi "İfade özgürlüğü için yeni bir kazanç" olarak değerlendirdi.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması kripto para evreninden destek almaya devam ediyor. Son olarak Jack Dorsey’nin “O benim güvendiğim tek seçenek” dediği Elon Musk’a şimdi de bir başka önemli isim Brian Armstrong arka çıktı.

“Twitter tehlikeli bir yolda ilerliyordu”

Twitter’ın tamamiyle el değiştirmesini Twitter hesabından değerlendiren Armstrong şu ifadeleri kullandı:

“Elon’un Twitter’ı alması ifade özgürlüğü adına büyük bir kazanç ve muhtemelen dünyanın gidişatını çoğu insanın tahmin ettiğinden daha hızlı değiştirecek. Ana akım medyanın da üzerinde bir noktada olan Twitter, sansür konusunda çok tehlikeli bir yönde ilerliyordu. Bu gerçekten zor bir sorumluluk ve Elon’u çoğu insanın hayal bile edemeyeceği bu meydan okumayı gerçekleştirdiği için tebrik ediyorum. Umarım Twitter bundan sonra merkeziyetsiz bir protokole dönüşür.Ekonomi ve konuşma da dahil her türlü özgürlük için savaşmaya değer… Özgürlük için mücadele eden daha fazla şirkete ihtiyacımız var.”

Kripto karşıtı Warren eleştirmişti

Musk’ın 44 milyar dolarlık teklifinin kabul edilmesinin ardından ABD’de politikacılar ve işadamlarından da çeşitli tepkiler gelmişti. Kripto para evreni genel anlamda, bu hamleyi olumlu karşılarken, kripto para karşıtı olan senatör Elizabeth Warren’ın “Çok tehlikeli” yorumunu yapması ve Musk’ın Twitter’da tek güç sahibi olmasını eleştirmesi dikkat çekmişti.

Twitter yönetim kurulu da kısa sürede yaptığı 180 derecelik dönüşle otoriteleri şaşkına çevirdi. Musk’ın şirketin tamamını satın almasına ilk günden itibaren sert bir tepki koyan yönetim, Pazar günü flaş bir toplantı yapmış ve bu konuda olumlu adım atacağının mesajını vermişti.

Twitter haberleriyle 40 bin doların üzerine çıkan Bitcoin, dün ABD borsalarının düşmesiyle ise yeniden 38 bin dolar seviyesine indi. En büyük kripto para şu anda yaklaşık 38 bin 600 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl